Ένας (τυχερός) παίκτης έζησε από κοντά και τις δυο ιστορικές προκρίσεις του Ολυμπιακού σε λίγες ώρες! (vid)
Δεν έμεινε τυχαία όρθιος ο Λούνιν στο πέναλτι του Μπερνάρντο Σίλβα (pic)
Σίνα: «Σκέφτηκα να ρωτήσω τον Τζολάκη πώς το έκανε, το χαρτάκι με βοήθησε» (vids)
Η «Equipe» διαφωνεί με τη Mundo Deportivo: «Ο Ζιντάν θέλει Γιουνάιτεντ»!
«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)
Οζίλ: «Μπαρτσελόνα, έχεις… χαλάσει! Πάψε να μιλάς για διαιτητές»
Ντόρτμουντ

Μυθική ανατροπάρα στο 90’+ της Ντόρτμουντ και συνεχίζει το κυνήγι! (vid)

Για ένα ημίχρονο έμοιαζε χαμένη, όμως η Ντόρτμουντ έκανε την απόλυτη ανατροπή κόντρα στην Άιντραχτ στο δεύτερο μισό και συνεχίζει να ελπίζει!

Τεράστια ανατροπή που δείχνει ζωντάνια στη Ντόρτμουντ για τον τίτλο!Η Άιντραχτ αν και δεν… μάσησε κόντρα στους Βεστφαλούς, πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων με τον Μπορέ. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως η Ντόρτμουντ ξύπνησε, ισοφάρισε και  στο φινάλε πραγματοποίησε μια σπουδαία ανατροπή που την έφερε στο -6 από τη Μπάγερν και την κορυφή!

Τα ανόητα λάθη εξέθεσαν ξανά τη Ντόρτμουντ

Το υψηλό πρέσινγκ της Ντόρτμουντ δεν πέτυχε, με την Άιντραχτ να το σπάει και να χτυπά εύκολα στην αντεπίθεση. Παρά την ευκαιρία του Μενιέ στο 2′, οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στον αγωνιστικό χώρο. Και για αυτό το λόγο άνοιξαν και πρώτοι το σκορ. Ο Ράφαελ Μπορέ βρήκε δίχτυα στο 15′, μετά από ασίστ του Κόστιτς.

Και ο Κολομβιανός φορ δεν σταμάτησε εκεί, πετυχαίνοντας και άλλο γκολ. Από αβίαστο λάθος του Μενιέ στην άμυνα, η μπάλα έφτασε στον 26χρονο και αυτός με άνεση έκανε το 2-0.Η τρικυμία στην άμυνα συνεχίστηκε και στο 30′ ο Ντικά είχε δοκάρι μετά από παράλληλη σέντρα. Για ακόμα μερικά λεπτά η Ντόρτμουντ πάλευε να βρει χώρους στην πλευρά της Άιντραχτ. όταν τελικά όμως της δόθηκε η ευκαιρία να μειώσει στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, δεν το έκανε. Ο Μάλεν σχεδόν εξ επαφής αστόχησε μετά από κόρνερ, στέλνοντας τη μπάλα στο δεξί δοκάρι του Τραπ.

Ξύπνησε στο δεύτερο μισό και… άστραψε!

Όπως έχει κάνει αρκετές φορές φέτος, στο δεύτερο ημίχρονο η Ντόρτμουντ εμφανίστηκε διαφορετική και ανεβασμένη. Διατηρώντας και πάλι την κατοχή της μπάλας, πίεσε την Άιντραχτ στο δικό της μισό. Χάαλαντ και Ρόις άγγιξαν το γκολ λίγο μετά τη μια ώρα παιχνιδιού, όμως για λίγο έχασαν τον στόχο τους.

Τελικά, ο Ρόζε αντικατέστησε τον Μπραντ και ο Αζάρ πέρασε στη θέση του. Λίγα λεπτά αργότερα, ο Βέλγος σκόραρε για το 2-1, μετά από ωραία εναλλαγή της μπάλας με τον Χάαλαντ. Τρία λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′ ο Μπέλινγχαμ ισοφάρισε με κεφαλιά, δίνοντας ελπίδες ανατροπής για τους φιλοξενούμενους! Και με τέτοιο μομέντουμ, η Ντόρτμουντ δεν θα σπαταλούσε την ευκαιρία. Ο Νταχούν, στη συμπλήρωση της κανονικής διάρκειας του αγώνα με δυνατό σουτ έκανε την ολική ανατροπή στέλνοντας τους Βεστφαλούς στα ουράνια! Τεράστια ανατροπή κόντρα στην Άιντραχτ, που σε συνδυασμό με την ήττα της Μπάγερν δίνει ελπίδες για το πρωτάθλημα στους «κιτρινόμαυρους».