Γκουντογκάν: «Τα πήγαμε καλά στα νοκ άουτ – Έχω μόνο 1 Champions League»!
Κάθε Παρασκευή προσφορά* χωρίς κατάθεση στην ελληνική ρουλέτα της Betsson
«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)
Αγγλία

Άντι Κάρολ: Πέτυχε δύο αδιανόητα ακυρωθέντα γκολ μέσα σε ένα λεπτό (vid)

Ο στράικερ της Ρέντινγκ, Άντι Κάρολ, σκόραρε δύο αδιανότητα τέρματα μέσα σε 1 λεπτό κόντρα στη Φούλαμ αλλά αμφότερα ακυρώθηκαν.

Η Ρέντινγκ έχει μπει σε περιπέτειες στη φετινή Τσάμπιονσιπ και κινδυνεύει με υποβιβασμό. Μετά τη νέα ήττα με 7-0 από τη Φούλαμ βρίσκεται στην 21η θέση της βαθμολογίας, 3 πόντους πάνω από την επικίνδυνη ζώνη.

Το πρόσφατο 7-0 είναι ένα πλασματικό σκορ, καθώς μέχρι το 60ο λεπτό έχανε με 1-0. Ο πρώην στράικερ της Λίβερπουλ, Άντι Κάρολ, μάλιστα, είχε καταφέρει να σκοράρει 2 απίθανα τέρματα για τη Ρέντινγκ, στο 32ο και 33ο λεπτό, τα οποία, όμως, ακυρώθηκαν.

Αρχικά, σκόραρε με ανάποδο ψαλίδι μέσα από την περιοχή. Ένα λεπτό αργότερα, παρέλαβε τη μπάλα με το στήθος έξω από την περιοχή και με ένα ξερό σουτ, έστειλε ξανά τη μπάλα στα δίχτυα. Ωστόσο, καμία από τις δύο φορές δεν πρόλαβε να πανηγυρίσει.

Ο βοηθός σε αμφότερες τις περιπτώσεις σήκωσε το σημαιάκι του και ακύρωσε ως οφσάιντ τα γκολ του Άγγλου.

Ο Άντι Κάρολ ψάχνει το restart στην Ρέντινγκ

Ο Άντι Κάρολ ψάχνει την αναγέννηση της καριέρας του στη Ρέντινγκ. Οι τραυματισμοί του δεν του επέτρεψαν να κάνει μία καριέρα με διάρκεια στην Πρέμιερ Λιγκ παρόλο που είχε τα προσόντα και το ταλέντο για αυτό. Έτσι, μετά το πέρασμά του από τη Νιουκάστλ, τη Λίβερπουλ και τη Γουέστ Χαμ υπέγραψε στην Ρέντινγκ τον Νοέμβριο το 2021. Το συμβόλαιο που υπέγραψε είναι βραχυπρόθεσμο, καθώς λήγει στα μέσα Γενάρη του 2022.

Ο Άγγλος στράικερ έκανε το ντεμπούτο του στις 20 Νοεμβρίου στην ισοπαλία με τη Νότιγχαμ Φόρεστ. Σκόραρε το πρώτο του γκολ στις 27 Νοεμβρίου σε μία νίκη απέναντι στη Σουόνσι. Την επόμενη αγωνιστική σκόραρε στην ισόπαλη αναμέτρηση κόντρα στη Χαλ.

Έκτοτε έχει ξεκινήσει σε όλα τα παιχνίδια της ομάδας βασικός αλλά δεν έχει καταφέρει να σκοράρει ξανά. Το μόνο που κατάφερε είναι να μοιράσει μία ασίστ στο παιχνίδια με αντίπαλο την Ντέρμπι.