Κανείς στην Τσέλσι δεν θα καταλάβει ΠΟΤΕ πως ο Τζάκσον αστόχησε από εκεί! (vid)
Ο Μίλικ μίλησε στο τέλος νικώντας τον Μανδά κι έστειλε τη Γιουβέντους στον τελικό! (vid)
H Άρσεναλ έστειλε μήνυμα σε όλους με την ιστορική «πεντάρα» στην Τσέλσι! (vid)
Le Parisien: Η Παρί ενεργοποιεί τη ρήτρα της χαφάρας της Σίτι!
Μπεν Γουάιτ και Χάβερτς έστειλαν για… τσάι την άμυνα της Τσέλσι! (vids)
Λάτσιο – Γιουβέντους: «Ντοπιέτα» ο Καστεγιάνος, ισόπαλο το συνολικό σκορ! (vids)
Έξαλλος ο Αλόνσο στην προπόνηση: «Όχι, γαμ@@νες γιώμες» (vid)
Δυο παίκτες της Premier League συνελήφθησαν για βιασμό και σεξουαλική επίθεση!
Ίντερ: Και ιστορία έγραψε και δεύτερο αστέρι έραψε!
«Κανονιά» του Τροσάρ και 1-0 η Άρσεναλ κόντρα στην Τσέλσι! (vid)
Ο Λουίς Ενρίκε τρελάθηκε και θέλει διακαώς το τρεμπλ με την Παρί!
Αρχηγική κίνηση από τον Μόντριτς: Έτσι, κλείνει στόματα στη Ρεάλ!
Αγγλική εφημερίδα βλέπει νέο «πόλεμο» Σίτι- Άρσεναλ για τον Γκιμαράες!
Άσχημα νέα για τη Λίβερπουλ: Ο Κλοπ επιβεβαίωσε τον τραυματισμό του Ζότα!
Ο Βλάχοβιτς δηλώνει ερωτευμένος με τη Γιουβέντους και δεν… βλέπει την Παρί!
Μίλαν

Μίλαν – Σπέτσια: Έρχεται βαριά καμπάνα για τον ρέφερι που τα έκανε μαντάρα

Ο ρέφερι της αναμέτρησης Μίλαν - Σπέτσια αναμένεται να εκτίσει μία μεγάλη ποινή μετά την καταστροφική διαιτησία του στο ματς.

Μπάχαλο τα έκανε ο ρέφερι της αναμέτρησης Μίλαν – Σπέτσια στη χθεσινή αναμέτρηση της Serie A. Με το σκορ στο 1-1 και το παιχνίδι να έχει οδηγηθεί στις καθυστερήσεις, ο διαιτητής, Μάρκο Σέρα, δεν άφησε το πλεονέκτημα σε ένα φάουλ στον Ρέμπιτς που οδήγησε σε γκολ του Μεσίας.

Άπαντες στο στρατόπεδο της Μίλαν έσπευσαν να του διαμαρτυρηθούν, με τον διαιτητή να καταλαβαίνει αμέσως το λάθος του. Ωστόσο, η ζημιά είχε ήδη γίνει. Σαν να μην έφτανε αυτό, η Σπέτσια, σκόραρε στην τελευταία φάση του αγώνα, κάνοντας τα πράγματα χειρότερα.

Ο τεχνικός της Μίλαν, Στέφανο Πιόλι, μάλιστα, ανέφερε ότι ο ρέφερι απολογήθηκε στους παίκτες του. Αυτό, όμως, δε φαίνεται ικανό να τον γλιτώσει από μία μεγάλη τιμωρία απουσίας από τα γήπεδα.

Ειδικότερα, σύμφωνα με την Gazzetta dello Sport αντιμετωπίζει μια «μακροχρόνια τιμωρία». Το δημοσίευμα υποστηρίζει ότι οι αρχηγοί της ένωσης διαιτητών (AIA) ζήτησαν συγγνώμη από τη Μίλαν. Δημοσίευσαν επίσης πώς ο Σέρα έκανε πολλά λάθη κατά τη διάρκεια του αγώνα, συμπεριλαμβανομένου ενός καθαρού πέναλτι για τη Μίλαν στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο εντοπίστηκε μόνο μετά από έλεγχο του VAR.

Η συνήθης τιμωρία που επιβάλλεται μετά από μία κακή εμφάνιση διαιτητή είναι 2 παιχνίδια. Ωστόσο, το δημοσίευμα αναφέρει ότι θα μπορούσε να είναι και μεγαλύτερη.

Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τη Μίλαν

Μία τεράστια ευκαιρία να αναρριχηθεί στην κορυφή της Serie A έχασε χθες (17/1) η Μίλαν. Η ομάδα του Στέφανο Πιόλι ηττήθηκε με 2-1 στο «Σαν Σίρο» από την Σπέτσια, παρόλο που προηγήθηκε στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. O Αγκουντέλο ισοφάρισε το γκολ του Λεάο στο 64ο λεπτό.

Στη συνέχεια ακολούθησε σωρεία ευκαιριών από τους «ροσονέρι». Ωστόσο, ο τερματοφύλακας της Σπέτσια, Προβεντέλ, πραγματοποίησε μία εμφάνιση που θα τη θυμάται σε όλη του τη ζωή, με συνέπεια να μην παραβιαστεί ξανά η εστία του.

Τα λεπτά περνούσαν και η Μίλαν είχε ανεβεί όλη ψηλά για να σκοράρει το νικητήριο γκολ. Έτσι, μετά την επίμαχη που περιγράψαμε προηγουμένως, τιμωρήθηκε στην κόντρα επίθεση, με τον Γκιάσι να ολοκληρώνει την ανατροπή.

Συνεπώς, βρίσκεται στο -2 από την πρωτοπόρο Ίντερ αλλά με αγώνα παραπάνω από τους «νερατζούρι».