Κριστιάνο, δεν είσαι εσύ… αυτός: Έχασε σίγουρο γκολ ο CR7! (vid)
Φεύγει… βράδυ από την Άρσεναλ ο Ράμσντεϊλ: Βρήκε ήδη άλλη ομάδα!
Λούκα Μόντριτς: Η χειρότερη μεταγραφή που έγινε ο μεγαλύτερος θρύλος!
ΕΚΤΑΚΤΟ: Ο Μόντριτς ανακοίνωσε την απόφασή του στη Ρεάλ!
Ρεάλ Μαδρίτης: Θέλει πίσω το «διαμάντι» που… λάμπει στη Χιρόνα!
Η Τσέλσι έχει βρει τον ιδανικό παίκτη για τη μεσαία της γραμμή!
Ο Ιμπραΐμοβιτς θέλει να «εκτοξεύσει» τη Μίλαν!
Τσέλσι: Ο Ποτσετίνο ετοιμάζεται για μεγάλες επιτυχίες του χρόνου!

Από μηχανής θεός ο Ράσφορντ – «Αστεράτη» νίκη η Γιουνάιτεντ (vid)

Ο Μάρκους Ράσφορντ είναι ο ήρωας της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που με δικό του γκολ την ανέβασε στην τέταρτη θέση της Premier League.

Σε ένα παιχνίδι που δεν ήταν και το καλύτερό της, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έστω και στο τέλος πήρε μια τεράστια νίκη. Επικράτησε με 1-0 της Γουέστ Χαμ ξεπερνώντας τη στη βαθμολογία και είναι πια αυτή στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας. Μεγάλος λυτρωτής Μάρκους Ράσφορντ που στην τελευταία φάση έκρινε την αναμέτρηση.

Σίγουρα θα μιλήσουμε για ένα ημίχρονο που θα ξεχαστεί πριν ο Ρονάλντο πει «Siuuu». Η Γιουνάιτεντ σαν να έκανε αγγαρεία μπροστά στον κόσμο της ούσα ανήμπορη να τρυπήσει την άμυνα των φιλοξενούμενων. Οι παίκτες του Ντέιβιντ Μόγιες έκαναν καλά το κομμάτι τους, που ήταν καταρχήν να μην δεχτούν γκολ. Ωστόσο, ελάχιστες φορές προσπάθησαν για υποψία φάσεις, με μόλις μια τελική στο πρώτο 45λεπτο. Με τους δυο τερματοφύλακες να… κάνουν ζέσταμα για να μην κρυώσουν.

Καλό το διάβασμα. Αλλά μήπως να μας… καμαρώσεις και στο κανάλι μας στο Youtube; Γιουνάιτεντ

Πιο δραστήρια η Γιουνάιτεντ, τη λύτρωσε ο Ράσφορντ

Αν μη τι άλλο στο δεύτερο ημίχρονο είδαμε τις δυο ομάδες να ξεθαρρεύουν. Πιο πολύ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ως φυσικό επακόλουθο του διακυβεύματος του αγώνα. Στο πεντηκοστό λεπτό ο Φρεντ δοκίμασε τα ρεφλέξ του Αρεολά, με τον Γάλλο τερματοφύλακα να διώχνει εντυπωσιακά το σουτ.

Η Γιουνάιτεντ ανοίχτηκε και σε ορισμένες περιπτώσεις παραλίγο να το πληρώσει. Με δυο κατεβασιές του Μπόουεν, λίγο έλειψε να έχουμε την απόλυτη ξενέρα στις εξέδρες του «Ολντ Τράφορντ». Το ματς πάντως ζωντάνεψε από το 80′ και μετά. Ο Ράνγκνικ έριξε στο ματς τους Καβάνι και Μαρσιάλ μήπως και σκοράρει κάποιος και σωθεί η παρτίδα. Δεν έγινε έτσι ακριβώς πάντως, με τον Καβάνι να δίνει ασίστ στον Ράσφορντ για το «χρυσό» γκολ.