ΠΑΟΚ – Μπριζ: Δυο γκολ ο Γιούτγκλα στην Τούμπα (vids)
Show και πάλι από τον Μαρτίνες στα πέναλτι! Έπιασε το πρώτο και μετά τα έβαλε με όλη την εξέδρα! (vid)
Ο Σαλάχ δίνει το σύνθημα της αντεπίθεσης, 0-1 με πέναλτι στο Μπέργκαμο (vid)
Ο τερματοφύλακας της Λιλ έκανε την επέμβαση της χρονιάς στην Ευρώπη! (vid)
Μάντσεστερ Σίτι: «Έσπασε» αρνητικό ρεκόρ για φέτος ο Ντε Μπρόινε στο Champions League!
Φενέρμπαχτσέ – Ολυμπιακός: 1-0 οι Τούρκοι με σουτ του Καχβετσί (vid)
Ίντερ: Ο μόνος παίκτης που μπορεί να πουληθεί το καλοκαίρι!
Τρελαμένος ο κόσμος του ΠΑΟΚ, γέμισε το γήπεδο νωρίς νωρίς! (vids)
Οι Τούρκοι προκαλούν με κάθε τρόπο τους παίκτες του Ολυμπιακού! (vid)
Η Τσέλσι «οδεύει ολοταχώς» για την αφαίρεση βαθμών!
ΠΑΟΚ – Μπριζ: Οι εκλεκτοί του Λουτσέσκου (vid)
«Σε προχωρημένες διαπραγματεύσεις η Λίβερπουλ με τον επόμενο προπονητή της»!
Φενέρμπαχτσέ – Ολυμπιακός: Με μια μεγάλη επιστροφή η «ερυθρόλευκη» ενδεκάδα! (pic)
Η περίφημη άμυνα της Άστον Βίλα δέχτηκε γκολ και τώρα… τρέχει! (vid)
Οι Άγγλοι ισχυρίζονται ότι ξέρουν από τώρα που θα είναι η επόμενη ομάδα του Τούχελ!

Σκάλωσε στο μηδέν η Άρσεναλ με την ουραγό Μπέρνλι! (vid)

Η αστοχία της Άρσεναλ φάνηκε περίτρανα στο παιχνίδι με την Μπέρνλι, με τους Λονδρέζους να μένουν στο μηδέν στο «Εμιρέιτς» για την 23η αγωνιστική.

Μια γκέλα ολκής περίμενε την Άρσεναλ μέσα στο γήπεδό της. Στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Premier League οι «κανονιέρηδες» έμειναν στο 0-0 κόντρα στην Μπέρνλι. Χάνοντας έδαφος στην προσπάθειά της να πλασαριστεί σε μια από τις τέσσερις πρώτες θέσεις της Premier League. Με 21 ματς είναι έκτη με 36 βαθμούς όσους έχει κι η Τότεναμ, έναν λιγότερο από την πέμπτη Γουέστ Χαμ.

Αν και είχε την υπεροχή εν γένει στο χορτάρι του «Εμιρέιτς», η Άρσεναλ δεν μπόρεσε να νικήσει τον εκπληκτικό Πόουπ. Ίσως να φάνηκε και η απουσία του Ομπαμεγιάνγκ, σε μια περίοδο που θεωρείται περίεργη για τον ίδιο. Πριν το πρώτο δεκάλεπτο η Μπέρνλι δημιούργησε μια φάση με τον ΜακΝιλ ο οποίος είδε τον Ράμσντεϊλ να του λέει όχι.

Ο Αλεξάντερ Λακαζέτ απάντησε στις ευκαιρίες. Έκανε ωραία ατομική ενέργεια στο 17ο λεπτό, σούταρε αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι περνώντας έξω. Ούτε ο Όντεγκαρντ κατόρθωσε να σκοράρει τρία λεπτά μετά, καθώς ο Πόουπ μπλόκαρε. Το ημίχρονο τελείωσε με μια καλή ευκαιρία του Σακά ο οποίος από αριστερά έκανε το σουτ που πέρασε ελάχιστα άουτ.

Καλό το διάβασμα. Αλλά μήπως να μας… καμαρώσεις και στο κανάλι μας στο Youtube; Άρσεναλ

Δεν «ξεκλείδωσε» την άμυνα της Μπέρνλι η Άρσεναλ

Ο ΜακΝιλ σε μια φάση καρμπόν με εκείνη του πρώτου μέρους και πάλι δεν κατάφερε να νικήσει τον Ράμσντεϊλ, στο 53′. Ο Όντεγκαρντ στο 61ο λεπτό είχε την ευκαιρία να σκοράρει, αλλά η εκτέλεση φάουλ που επιχείρησε από τα 20 μέτρα, δεν ευδοκίμησε. Η μπάλα «έγλειψε» το οριζόντιο δοκάρι ακουμπώντας στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

Δυο λεπτά μετά ήρθε η σειρά του δραστήριου Σμιθ Ρόου να απειλήσει την εστία της Μπέρνλι. Έκανε το σουτ και παρόλο που ο Πόουπ δεν είχε ξεκάθαρο οπτικό πεδίο, κατάφερε να κάνει μια φανταστική απόκρουση. Στο 67′ είχαμε τη φάση του αγώνα, με τον Λακαζέτ να τη σπαταλά και να φέρνει γκρίνια στις εξέδρες. Ο Σμιθ Ρόου γύρισε ωραία την μπάλα, αλλά ο Γάλλος φορ την έστειλε άουτ από πλεονεκτική θέση.

Ούτε στα τελευταία λεπτά κάποια ομάδα σκόραρε, αν και η Μπέρνλι πήγε να εκμεταλλευτεί το γεγονός ότι η Άρσεναλ ανέβηκε πολύ. Το 0-0 παρέμεινε ως το τέλος κι έτσι οι Λονδρέζοι δεν έφτασαν στην πρώτη τους νίκη το 2022 στο πρωτάθλημα.