Ρεάλ Μαδρίτης: Επιβραβεύει τον πιο αδικημένο της με νέο συμβόλαιο
Ο Γιακουμάκης έσβησε τα αναθέματα και τις κατάρες με την πιο γλυκιά φωτογραφία (pic)
Μπαρτσελόνα: Με τον θεμέλιο λίθο της στα χαφ κόντρα στην Παρί
«Στο στόχαστρο της Σεβίλλης ο Βαγγέλης Παυλίδης»
Έσβησε το όνειρο της Λίβερπουλ για Τσάμπι Αλόνσο – Πήρε την απόφασή του ο Βάσκος
Μίλαν

Κασάνο: «Η Μίλαν ήταν για 7μπαλο στο ντέρμπι – Ούτε αυτοί ξέρουν πως κέρδισαν»

Η Μίλαν θριάμβευσε στο πρόσφατο ντέρμπι κόντρα στην Ίντερ επικρατώντας στο Μεάτσα με 2-1. Ο Αντόνιο Κασάνο βέβαια από την πλευρά του δεν είδε... καμία Μίλαν στο παιχνίδι.

Δεν λέει να τελειώσει στην Ιταλία ο απόηχος του ντέρμπι Ίντερ – Μίλαν. Οι «Ροσονέρι» επικράτησαν 2-1 με ανατροπή της ομάδας του Ιντζάκι και πλησίασαν την κορυφή της βαθμολογίας και τους συμπολίτες τους δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο πρωτάθλημα. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους νικητές ο Ολιβιέ Ζιρού. Ο Γάλλος φορ μέσα σε τρία λεπτά παραβίασε δύο φορές την εστία του Χαντάνοβιτς φέρνοντας τα πάνω κάτω στο Τζουζέπε Μεάτσα.

Στο φινάλε του αγώνα οι παίκτες της Μίλαν πανηγύρισαν έξαλλα την επιτυχία τους. Στον αντίποδα αυτοί της Ίντερ δεν μπορούσαν να πιστέψουν πως έχασαν αυτό το παιχνίδι. Ένα ματς στο οποίο είχαν περισσότερες κλασικές ευκαιρίες και γενικά καλύτερη παρουσία από τον αντίπαλό τους. Την ίδια απορία εξέφρασε – λιγάκι πιο έντονα – και ο παλαίμαχος άσσος και των δύο ομάδων, Αντόνιο Κασάνο.

Ακολούθησε μας και στο επίσημο κανάλι μας στο Youtube

Ο Ιταλός με δηλώσεις του θέλησε να μηδενίσει τον θρίαμβο της Μίλαν. Τόνισε πως οι «Ροσονέρι» θα έπρεπε να έχουν δεχθεί πολλά γκολ και πως ουδέποτε παρουσίασαν κάποιο συγκεκριμένο πλάνο στο χορτάρι.

Αναλυτικά οι επικριτικές δηλώσεις του Κασάνο για τη Μίλαν

«Η Μίλαν κανονικά έπρεπε να φάει επτά γκολ. Η Ιντερ δέχτηκε απλά δύο γκολ σε πέντε λεπτά μέσα σε ένα Blackout που είχαν. Ακόμα και στο δεύτερο ημίχρονο η Ίντερ έχασε τέσσερις – πέντε καθαρές φάσεις για γκολ. Η Μίλαν δεν είχε ούτε ένα σουτ στο τέρμα, εκτός από αυτά τα τυχερά πέντε λεπτά. Αν ο Ντίαζ και ο Τονάλι άλλαξαν το παιχνίδι; Στο συγκεκριμένο ματς, δεν είδα κάτι τέτοιο. Οι «Ροσονερι» δεν ξέρουν ούτε αυτοί πως κατάφεραν και πήραν την νίκη. Δεν είδα καμιά διαφορά ανάμεσα στο πρώτο και δεύτερο ημίχρονο όπως όλοι λένε, η Ίντερ ήταν καλύτερη και στα δύο ημίχρονα και απλά χάσανε για τρία τυχερά λεπτά της Μίλαν» ανέφερε χαρακτηριστικά ο Κασάνο. Θυμίζουμε πως ο 39χρονος στο παρελθόν φόρεσε τη φανέλα της Μίλαν.