Γιουβέντους: Δύο σημαντικές απουσίες στον… τελικό τετράδας με τη Ρόμα!
Ατλέτικο Μαδρίτης: Πάει για… λίφτινγκ στην επίθεση το καλοκαίρι!
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Το μεγάλο πρόβλημα με Ράσφορντ!
Η Ίντερ πήρε το πρωτάθλημα και… χαλάρωσε! (vid)
Ξεκάθαρος ο Τσάβι: «Ας ξεχάσουμε γρήγορα τη φετινή σεζόν που ήταν σκέτη ντροπή»
Δυνάστης της Ρεάλ ο Φλορεντίνο Πέρεθ, ξεπέρασε τον αείμνηστο Σαντιάγο Μπερναμπέου!
«Τάπωσε» τον Ρόι Κιν ο Χάαλαντ με απαξιωτική ατάκα!
Μεγάλη κίνηση από την Μπαρτσελόνα: Υποκλίθηκε στη Ρεάλ Μαδρίτης! (pic)
Αλ Νασρ: On fire o Κριστιάνο με το «τέλειο» χατ-τρικ! (vids)
Στη Ρεάλ Μαδρίτης πρώτα γέλασαν με τα χάλια της Μπαρτσελόνα και μετά πανηγύρισαν το πρωτάθλημα! (pic)
Διπλό δώρο* Πάσχα από την Betsson
Με «ντόρτια» στην Μπαρτσελόνα έστεψε πρωταθλήτρια τη Ρεάλ η Χιρόνα και πέρασε στο Champions League! (vid)
Γιουβέντους

Η Γιουβέντους δεν φέρθηκε σαν… κυρία – Σόκαρε στο 93΄ την Αταλάντα (vid)

Η Γιουβέντους ήταν με την πλάτη στο τοίχο όμως κατάφερε στα τελευταία δευτερόλεπτα να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στην Αταλάντα!

Η Αταλάντα ήταν αγκαλιά με την νίκη μέχρι το 93′, ωστόσο η Γιουβέντους κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1! Λύτρωση στο τέλος για την “Γηραιά Κυρία”! Γκολάρα ο Μαλινόφσκι.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με την Γιουβέντους να μπαίνει φουριόζα θέλοντας να βρει στον ύπνο τους γηπεδούχους. Ο Βλάχοβιτς στο 3′ έχασε την πρώτη μεγάλη ευκαιρία της αναμέτρησης. Ο Σέρβος έκανε ένα απίθανο σουτ εκτός περιοχής, όμως ο γκολκίπερ της Αταλάντα είπε “όχι”.

Στο 12′ ο Βλάχοβιτς ήταν αυτός που απείλησε εκ νέου την εστία των γηπεδούχων, η κεφαλιά του ωστόσο κατέληξε άουτ, ενώ στο 14′ ήταν η σειρά του Ντιμπάλα.

Όσο περνούσαν τα λεπτά η Αταλάντα ισορροπούσε το ματς και το 0-0 ήταν το σκορ με το οποίο πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Η Αταλάντα έχασε μια σπουδαία ευκαιρία με το “καλημέρα” στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Ντε Ρουν όμως να μην μπορεί να κερδίσει τον Σέζνι.

Οι «μπιανκονέρι» με κύριο εκφραστή των επιθέσεων τους τον Βλάχοβιτς, κατάφεραν να απειλήσουν τους γηπεδούχους. Το 0-0 όμως ήταν ένα… σκορ που δεν βόλευε καμία ομάδα.

Εν τέλει η Αταλάντα κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με έναν απίθανο τρόπο στο 77′! Η ομάδα του Γκασπερίνι άνοιξε το σκορ με τον Μαλινόφσκι να εξαπολύει μια… σουτάρα εκτός περιοχής και να σημειώνει ένα από τα ομορφότερα γκολ της σεζόν μέχρι στιγμής.

Στο 85΄ο Χάτεμπερ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι… και η Γιουβέντους είχε ακόμα ελπίδες για ένα θετικό αποτέλεσμα.

Στις καθυστερήσεις του ματς ήρθε η λύτρωση για τους «μπιανκονέρι» με τον Ντανίλο να ισοφαρίζει στο 93′ με κεφαλιά και να γράφει το τελικό 1-1!