Ρεάλ Μαδρίτης: Η «άρρωστη» ντρίπλα του Γκιουλέρ! (vids)
Τότεναμ: Νέο «πλήγμα» ενόψει του ντέρμπι με την Άρσεναλ!
Νιούκαστλ

Επιβεβαιώθηκαν τα χειρότερα για Τρίπιερ!

Δυστυχώς παρότι ήταν σε τρομερή φόρμα, ο Κίεραν Τρίπιερ υπέστη κάταγμα στο πέμπτο μετατάρσιο του ποδιού του και θα μείνει εκτός για καιρό.

Δίχως τον Κίεραν Τρίπιερ θα πορευθεί το προσεχές διάστημα η Νιούκαστλ. Καθώς ο Άγγλος δεξιός μπακ υπέστη κάταγμα σε κόκκαλο του ποδιού στη χθεσινή, νικηφόρα (1-0) αναμέτρηση πρωταθλήματος με την Άστον Βίλα στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ».

Ο 31 ετών διεθνής σημείωσε στο 35ο λεπτό το μοναδικό γκολ του αγώνα. Με το οποίο οι «καρακάξες» πανηγύρισαν την τρίτη σερί νίκη τους στην Premier League. Αλλά τραυματίστηκε στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου και αντικαταστάθηκε στο 48ο λεπτό. Όπως ανακοίνωσε η διοίκηση της Νιούκαστλ, ο Τρίπιερ έκανε ακτινογραφία αμέσως μετά τον αγώνα. Και διαπιστώθηκε ότι έχει υποστεί κάταγμα στο πέμπτο μετατάρσιο του αριστερού ποδιού. Ο αγγλικός σύλλογος δεν διευκρινίζει το διάστημα της απουσίας του Τρίπιερ από τις αγωνιστικές υποχρεώσεις της ομάδας.

Πάνω που ήταν σε φόρμα ο Τρίπιερ…

Ο πρώην αμυντικός της Ατλέτικο Μαδρίτης και της Τότεναμ είχε σκοράρει δυο γκολ σε τέσσερις αναμετρήσεις για την Premier League. Η ποιότητά του είναι αδιαμφισβήτητη και η παρουσία του στη Νιούκαστλ μόνο καλό έδειχνε ότι κάνει. Ωστόσο, φαίνεται να τον… μάτιασαν μιας και υπέστη έναν όχι και τόσο αμελητέο τραυματισμό. Σύντομα πάντως, αναμένεται να μάθουμε και το ακριβές διάστημα απουσίας του Άγγλου ποδοσφαιριστή.