Γκουαρντιόλα: «Μην ξεγράφετε ποτέ τη Λίβερπουλ… Εγώ την υπολογίζω!»
Η Σίτι ήταν πιο χαλαρή από ποτέ και έριξε «τεσσάρα» στην Μπράιτον! (vid)
Ποιο άγχος; Η Σίτι «καθάρισε» από το πρώτο ημίχρονο την Μπράιτον! (vids)
Βρέθηκε ενεργή βόμβα του Β’ Παγκοσμίου Πολέμου στο γήπεδο της Μάιντς! (pic)
Όταν ο Καστεγιάνος με καρέ τερμάτων έκανε τη Ρεάλ να υποκλιθεί στη Χιρόνα! (vid)
Παράδειγμα προς αποφυγή ο Αλεξάντερ-Άρνολντ, «κοιμόταν» στο 2-0 της Έβερτον! (vid)
Ο Λαπόρτα έπαιξε τα ρέστα του με Τσάβι και δικαιώθηκε!
Ιταλική εφημερίδα χρίζει τον Όσιμεν ως αντι-Μπαπέ!
Γιόχαν Κρόιφ: Η αρχή ενός θρύλου του ποδοσφαίρου! (vid)
Τσέλσι: Νυστέρι για Έντσο Φερνάντες και τέλος η σεζόν!
Ρεάλ Μαδρίτης: Βρήκε τον αντι-Νάτσο στη Μίλαν!
Η Γιουβέντους βρήκε τον επόμενο… Μπουφόν της!
Η Μπασακσεχίρ έφτιαξε… προτομή του Πέλκα! (pic)
Ο Αντσελότι μίλησε: «Αυτοί οι δύο αξίζουν τη Χρυσή Μπάλα»
Η Ρόμα θέλει να «κλέψει» τον απόλυτο αστέρα της Γιουβέντους!
Serie A

Γκέλα ολκής στην έδρα της ουραγού η Μίλαν! (vids)

Ισόπαλη με 2-2 αναδείχθηκε η Μίλαν στην έδρα της Σαλερνιτάνα και έχασε την ευκαιρία να απομακρυνθεί από την Ίντερ.

Δυο βαθμούς πέταξε η Μίλαν στον κάλαθο των αχρήστων. Αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την ουραγό Σαλερνιτάνα και πήγε στους 56 βαθμούς ούσα στο +2 από τη δεύτερη Ίντερ. Αλλά, έχει δυο παιχνίδια περισσότερα από τη συμπολίτισσα η οποία παίζει την Κυριακή στην έδρα της με τη Σασουόλο. Μακριά από τον καλό της εαυτό η ομάδα του Στέφανο Πιόλι, απώλεσε την ευκαιρία να πάει τη διαφορά στους τέσσερις βαθμούς από τους «νερατζούρι» και πλέον, μπλέκει.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε πολύ καλά για τους «ροσονέρι» μιας και προηγήθηκαν μόλις στο πέμπτο λεπτό. Ο Μεσίας βρέθηκε φάτσα με τον Σέπε τον οποίο και πλάσαρε για το 1-0. Η άμυνα της Σαλερνιτάνα δεν ενήργησε καθόλου καλά σε αυτή τη φάση. Δώδεκα λεπτά αργότερα, η Μίλαν παραλίγο να σκοράρει ξανά. Ο Μπενασέρ έκανε ωραίο σουτ, αλλά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.

Στο 29ο λεπτό η Σαλερνιτάνα ήταν αυτή που πέτυχε το γκολ του αγώνα, αν όχι και της αγωνιστικής στη Serie A. Ο Μενιάν έκανε πολύ άστοχη έξοδο δίνοντας το δικαίωμα στον Μπονατσόλι να σκοράρει ένα πανέμορφο γκολ με ψαλιδάκι! Το 1-1 έδωσε μεγάλο ενδιαφέρον στο ματς.

Καλό το διάβασμα. Αλλά μήπως να μας… καμαρώσεις και στο κανάλι μας στο Youtube; Μίλαν

Δυσκολεύτηκε κι άλλο η Μίλαν

Δυο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, η Μίλαν λίγο έλειψε να πάρει εκ νέου προβάδισμα. Ο Λεάο έκανε κι αυτός ψαλιδάκι, αλλά η μπάλα σε αυτή την περίπτωση δεν κατέληξε στο πλεκτό. Με τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού οι Μιλανέζοι έχασαν κι άλλη κλασική ευκαιρία, αυτή τη φορά με τον Ολιβιέ Ζιρού. Ο Σέπε τον νίκησε, αν και ο Γάλλος ήταν σε πολύ πλεονεκτική θέση.

Η Σαλερνιτάνα εκμεταλλεύτηκε τη στιγμή της σκοράροντας εκείνη, αφού η Μίλαν αδυνατούσε. Στο 72′ ο Τζούριτς με κεφαλιά-ψαράκι νίκησε τον Μενιάν ολοκληρώνοντας την ανατροπή! Ωστόσο, λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 77ο λεπτό ο Ρέμπιτς επανάφερε τις ισορροπίες με έξυπνο σουτ αρκετά μακριά από την περιοχή. Δεν άλλαξε κάτι δραματικά στο υπόλοιπο του αγώνα, με την πρωτοπόρο (προσωρινά) της Serie A να δέχεται σαν ήττα αυτό το 2-2.