Μάντσεστερ Σίτι – Ρεάλ Μαδρίτης: Ο Αγκουέρο κόντεψε να… βάλει τα κλάμματα! (vid)
Ένας (τυχερός) παίκτης έζησε από κοντά και τις δυο ιστορικές προκρίσεις του Ολυμπιακού σε λίγες ώρες! (vid)
Δεν έμεινε τυχαία όρθιος ο Λούνιν στο πέναλτι του Μπερνάρντο Σίλβα (pic)
Σίνα: «Σκέφτηκα να ρωτήσω τον Τζολάκη πώς το έκανε, το χαρτάκι με βοήθησε» (vids)
Η «Equipe» διαφωνεί με τη Mundo Deportivo: «Ο Ζιντάν θέλει Γιουνάιτεντ»!
Κάθε Παρασκευή προσφορά* χωρίς κατάθεση στην ελληνική ρουλέτα της Betsson
«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Ανεπανάληπτη χαμένη ευκαιρία από Κριστιάνο – Δεν σκόραρε εξ΄επαφής (vid)

Μία τεράστια ευκαιρία να σκοράρει το 1-0 κόντρα στη Λιντς έχασε ο Κριστιάνο Ρονάλντο μετά από απίθανη ενέργεια και γύρισμα του Πογκμπά.

Στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ φιλοξενήθηκε από τη Λιντς στο «Έλαντ Ρόουντ». Η Λιντς ξεκίνησε πιο δυνατά την αναμέτρηση χάνοντας 2 ευκαιρίες στο πρώτο 20λεπτο.

Ωστόσο, η καλύτερη ευκαιρία του πρώτου ημιχρόνου άνηκε στον Κριστιάνο Ρονάλντο. Ο Πορτογάλος έχασε εξ΄επαφής την ευκαιρία να σκοράρει για 2ο συνεχόμενο ματς. Η φάση ξεκίνησε από την εξαιρετική ατομική ενέργεια του Πολ Πογκμπά. Ο Γάλλος βρέθηκε στο αριστερό άκρο της επίθεσης και πέρασε σαν σταματημένο τον Φορσοου.

Στη συνέχεια γύρισε προς την μικρή περιοχή και σέρβιρε έτοιμο γκολ στον Κριστιάνο. Ωστόσο, o 37χρονος όταν βρήκε τη μπάλα, αυτή ήταν πίσω από το κορμί του, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να βάλει δύναμη. Έτσι, ο Μελιέ απέκρουσε και απέτρεψε τον Κριστιάνο από το να σκοράρει το 10ο φετινό του τέρμα στην Πρέμιερ Λιγκ.

Ευτυχώς για εκείνον ο Μαγκουάιρ σκόραρε λίγο αργότερα με κεφαλιά, ανοίγοτας το σκορ για τη Γιουνάιτεντ. Λίγο πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο, ο Μπρούνο Φερνάντεζ διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του με κεφαλιά.