Γκουντογκάν: «Τα πήγαμε καλά στα νοκ άουτ – Έχω μόνο 1 Champions League»!
Κάθε Παρασκευή προσφορά* χωρίς κατάθεση στην ελληνική ρουλέτα της Betsson
«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)
Ρόμα

O αινιγματικός Μουρίνιο μας μπέρδεψε ακόμα περισσότερο για την αποβολή του

Μετά τη νέα αποβολή του στο ματς Ρόμα - Βερόνα, ο Ζοσέ Μουρίνιο μας μπέρδεψε ακόμα περισσότερο με μία ανάρτησή του στο instagram.

Ο Ζοσέ Μουρίνιο αρνήθηκε να μιλήσει στα μίντια μετά την κόκκινη κάρτα που έλαβε στην ισόπαλη αναμέτρηση της Ρόμα με τη Βερόνα, αλλά αποκάλυψε ορισμένες σκέψεις του στο instagram.

Ειδικότερα, σε ένα ματς με τεράστιες συγκινήσεις, οι «τζιαλορόσι κατάφεραν έστω και στο τέλος να πάρουν το βαμό της ισοπαλίας. Αρχικά, οι «τζιαλομπλού» είχαν πάρει το προβάδισμα με 2-0 από το πρώτο ημίχρονο. Ωστόσο, ο 18χρονος, Κρίσταν Βολπάτο μείωσε σε 2-1 στο 65ο λεπτό. Στο 84ο λεπτό, ο Εντοάρντο Μπόβε χάρισε το βαθμό της ισοπαλίας στη Ρόμα.

Παρά το γκολ, ο Ζοσέ Μουρίνιο ήταν ιδιαίτερα νευρικός και δεν ήταν καθόλου ευχαριστημένος με τους διαιτητές. Σε όλο το ματς διαμαρτυρόταν για διάφορες αποφάσεις και λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα κλότσησε μία μπάλα με όλη τη δύναμή του. Τα πράγματα εκτροχιάστηκαν, με τον ίδιο να κάνει μία χειρονομία τηλεφώνου στον διαιτητή, Λούκα Περέτο. Γι αυτό το λόγο αποβλήθηκε για 2η φορά τη φετινή σεζόν σε αγώνα της Serie A.

Μετά το τέλος του ματς, ο Μουρίνιο επέλεξε να μην μιλήσει στα μίντια. Ωστόσο, αργότερα ανάρτησε 4 φωτογραφίες στο instagram, με την εξής λεζάντα: «Φωτογραφία 1η. Κατοχή της μπάλας. Φωτογραφία 2η. Άμεσο ποδόσφαιρο. Φωτογραφία 3η. Αγαπάω αυτούς τους ανθρώπους και γι αυτούς πολεμάω. Φωτογραφία 4η. Δε μιλάω, είναι καλύτερο να πάω σπίτι και να έχω ένα καλό δείπνο. Να έχετε μία καλή Κυριακή».

Η πιθανή εξήγηση πίσω από τη χειρονομία του Μουρίνιο

Για να είμαστε σίγουροι πρέπει να μπούμε στο μυαλό του «Special One». Ωστόσο, μπορούμε να κάνουμε μία μαντεψιά. Ο Μουρίνιο ίσως αναφερόταν στο παλιό διάσημο ιταλικό σκάνδαλο Calciopoli, που συγκλόνισε το ιταλικό ποδόσφαιρο πίσω στο 2006.

Τότε, η Γιουβέντους είχε κατηγορηθεί ότι εμπλεκόταν στην επιλογή τοποθέτησης διαιτητών σε διάφορα παιχνίδια εκείνης της σεζόν. Ο διαιτητής που διεύθυνε το παιχνίδι της Ρόμα με τη Βερόνα είναι ο γιός του ρέφερι που είχε αναμειψθεί σε εκείνο το σκάνδαλο.