«Κάρφωσε» τη Λιλ με το καλημέρα ο Χάβερτς! (vid)
Τσέλσι

Διάνα πέτυχε ο Κάι Χάβερτς με την Τσέλσι κόντρα στη Λιλ, σκοράροντας πριν καν κλείσει ένα δεκάλεπτο αγώνα!

22.02.2022 | 22:20

Με το δεξί ξεκινάει η Τσέλσι και στη φετινή διαδικασία των νοκ άουτ του Champions League και οδηγός δεν είναι άλλος από τον Κάι Χάβερτς. Ο Γερμανός… κάρφωσε με το κεφάλι τους πρωταθλητές Γαλλίας, Λιλ και έδωσε άμεσα προβάδισμα στην ομάδα του.

Μόλις λίγα δευτερόλεπτα κράτησε η χαρά του Λεό Ζαρντίμ! Ο Γάλλος κίπερ αντέδρασε υπέροχα στο σουτ του Κάι Χάβερτς στο 7ο λεπτό, παραχωρώντας κόρνερ. Στην αμέσως επόμενη φάση όμως, ο Γερμανός πήρε πίσω το αίμα του. Από το κόρνερ του Ζίγιεκ, ο 22χρονος πήδηξε ψηλότερα από όλους και με καρφωτή κεφαλιά «έγραψε» το 1-0!