Γκουντογκάν: «Τα πήγαμε καλά στα νοκ άουτ – Έχω μόνο 1 Champions League»!
Κάθε Παρασκευή προσφορά* χωρίς κατάθεση στην ελληνική ρουλέτα της Betsson
«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)
Τότεναμ

Το “φάντασμα” της Τότεναμ! Έχασε με κάτω τα χέρια από την Μπέρνλι (vid)

Η Τότεναμ... ήταν άλλη ομάδα κόντρα στην Μπέρνλι και ηττήθηκε με 1-0, λίγες μέρες μετά τον θρίαμβο επί της Μάντσεστερ Σίτι!

Τραγική εμφάνιση της Τότεναμ εκτός έδρας κόντρα στην Μπέρνλι και… ήττα για την ομάδα του Αντόνιο Κόντε με 1-0! Πισωγύρισμα για τους Λονδρέζους μετά το απίθανο “διπλό” κόντρα στην Μάντσεστερ Σίτι. Παρέμειναν στους39 βαθμούς τα “σπιρούνια”!

Η Τότεναμ δεν μπήκε και τόσο δυνατή στην αναμέτρηση με τους γηπεδούχους να επιχειρούν να αιφνιδιάσουν την ομάδα του Αντόνιο Κόντε. Η Μπέρνλι έδειχνε πως φτάνει με μεγαλύτερη ευκολία στην αντίπαλη περιοχή, όμως η αμυντική γραμμή των Λονδρέζων δεν δέχθηκε ιδιαίτερα πίεση.

Παρόλα αυτά, Κέιν και Σον δεν μπορούσαν να βρουν κενούς χώρους και μοιραία η Τότεναμ… ήταν άτολμη και ακίνδυνη επιθετικά. Έτσι οι δύο ομάδες πήγαν με το 0-0 στα αποδυτήρια σε ένα πρώτο 45λεπτο… που θα ξεχαστεί πολύ γρήγορα.

Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, η ομάδα του Αντόνιο Κόντε λίγο έλειψε να ανοίξει το σκορ στο 48′ με τον Χάρι Κέιν, όμως η κεφαλιά του Άγγλου χτύπησε στο δοκάρι.

Πάντως αν και οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο, εν τέλει η Μπέρνλι ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ με τον αγαπημένο της τρόπο! Φυσικά με… κεφαλιά, μετά από εκτέλεση φάουλ!

Συγκεκριμένα, στο 71′ ο Μπεν Μι εκμεταλλεύτηκε την ωραία σέντρα του Μπράουνχιλ και με ωραία δυνατή κεφαλιά έγραψε το 1-0. Από εκεί και έπειτα η Τότεναμ είχε να ανέβει ένα βουνό.

Η Τότεναμ ήθελε, αλλά… δεν μπορούσε να δημιουργήσει φάσεις μπροστά από την εστία των γηπεδούχων και το 1-0 έμεινε μέχρι το τέλος.