Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έδωσε… στεγνά την Μπάγερν και αποκάλυψε το φαβορί για τον πάγκο της!
Ούτε τα προσχήματα ο Τέμπας: «Είμαι Ρεάλ και χαίρομαι που θα έρθει ο Μπαπέ»!
Ρεάλ: Το σχόλιο του Λουνίν για τη φάση του Γιαμάλ στο El Clasico!
PODCAST: Έγραψαν ιστορία Ολυμπιακός και Ίντερ!

Κουτίνιο από τα παλιά – Πέρασε τη μπάλα από την «κλειδαρότρυπα» (vid)

O Φελίπε Κουτίνιο πέτυχε ένα γκολ και μία ασίστ με αντίπαλο τη Σαουθάμπτον, υπενθυμίζοντας μας από τι υλικό είναι φτιαγμένος.

Πρωταγωνιστικό ρόλο για μία ακόμη φορά τη φετινή σεζόν είχε ο Φελίπε Κουτίνιο – αυτή τη φορά στη νίκη της Άστον Βίλα επί της Σαουθάμπτον με 4-0. Ο Βραζιλιάνος αγωνίστηκε για 81 λεπτά και μέτρησε 1 γκολ και 1 ασίστ. Αυτή ήταν η 7η συμμετοχή του με τους «χωριάτες», μετρώντας συνολικά 3 γκολ και 3 ασίστ.

Ο πρώην παίκτης της Λίβερπουλ σημείωσε ένα υπέροχο γκολ για το 3-0 στο 52ο λεπτό. Ειδικότερα, μετά από μία φάση διαρκείας στη μεγάλη περιοχή, ελίχθηκε ανάμεσα στα σώματα και κατάφερε να περάσει τη μπάλα μέσα από την κλειδαρότρυπα.

Είχε προηγηθεί η ασίστ του προς τον Ντάγκλαζ Λουίζ στο 44ο λεπτό. Αρχικά, έκανε την κάθετη κίνηση στην μικρή περιοχή και έδωσε έτοιμο γκολ στον συμπαίκτη του για το 2-0. Το 1-0 είχε σκοράρει ο Όλι Γουότκινς ενώ το κερασάκι στην τούρτα πέτυχε ο Ντάνγι Ινγκς στο 54ο λεπτό.

Με αυτήν την νίκη η Άστον Βίλα έφτασε τους 33 βαθμούς στην 11η θέση. Έτσι, βρίσκεται πολύ μακριά από τη ζώνη του υποβιβασμού (Μπέρνλι -21 βαθμούς).