Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Κλοπ, είσαι αξεπέραστος: Αποκλείστηκε και τους αγκάλιασε όλους έναν προς έναν! (vid)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑ – Ήρωας Τζολάκης, στα ημιτελικά ο Ολυμπιακός! (vid)
Δεν ξέρει να χάνει η Λεβερκούζεν, αλλά να περνάει και να τους… πονάει! (vids)
Η Ρόμα των 10 παικτών πέρασε από τη Μίλαν και ονειρεύεται το Europa League! (vid)
Πικρό διπλό στο «Μπέργκαμο» η Λίβερπουλ (vid)
Όχι, έτσι ρε ΠΑΟΚ… (vids)
Η Ρόμα «τελείωσε» με δύο γκολ τη Μίλαν και έμεινε με 10 παίκτες! (vids)
ΠΑΟΚ – Μπριζ: Δυο γκολ ο Γιούτγκλα στην Τούμπα (vids)
Show και πάλι από τον Μαρτίνες στα πέναλτι! Έπιασε το πρώτο και μετά τα έβαλε με όλη την εξέδρα! (vid)
Ο Σαλάχ δίνει το σύνθημα της αντεπίθεσης, 0-1 με πέναλτι στο Μπέργκαμο (vid)
Ο τερματοφύλακας της Λιλ έκανε την επέμβαση της χρονιάς στην Ευρώπη! (vid)
Μάντσεστερ Σίτι: «Έσπασε» αρνητικό ρεκόρ για φέτος ο Ντε Μπρόινε στο Champions League!
Μπάγερν Μονάχου

Όρθια στο Μόναχο η Λεβερκούζεν, αν και μόνο η Μπάγερν σκόραρε… (vid)

Τρεις μέρες πριν τη ρεβάνς με τη Σάλτσμπουργκ, η Μπάγερν Μονάχου αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Μπάγερ Λεβερκούζεν στην «Allianz Arena».

Μακριά από το καλό της πρόσωπο η Μπάγερν Μονάχου, απώλεσε δυο βαθμούς για το πρωτάθλημα. Η Λεβερκούζεν πήγε στο Μόναχο και μπλόκαρε τον Λεβαντόφσκι και την παρέα του. Πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας με το τελικό 1-1, μολονότι δεν χρειάστηκε να σκοράρει η ίδια. Οι Νίκλας Ζίλε και Τόμας Μίλερ έκριναν την έκβαση του αγώνα, με τους Βαυαρούς να πηγαίνουν στους 59 βαθμούς, ενώ οι «ασπιρίνες» στους 45.

Όπως ήταν λογικό, η Μπάγερν Μονάχου μπήκε με διάθεση να επιβάλλει τον ρυθμό της. Μπαίνοντας δυναμικά στα καρέ του Χραντέτσκι. Στο 18ο λεπτό ευτύχησε να σκοράρει με έναν παίκτη που δεν το συνηθίζει. Ο Νίκλας Ζίλε πέτυχε το πρώτο του φετινό γκολ σε όλες τις διοργανώσεις. Η μπάλα μετά από φάση διαρκείας έφτασε σε εκείνον και με ωραίο τελείωμα με τη μία, άνοιξε το σκορ.

Άλλα τόσα λεπτά πέρασαν για να έρθει δεύτερο γκολ στο παιχνίδι. Παίκτης της Μπάγερν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά σε λάθος εστία. Ο Τόμας Μίλερ με αυτογκόλ έκανε το 1-1 στο Μόναχο. Ο πολύπειρος Γερμανός μεσοεπιθετικός δεν συνεννοήθηκε καλά με τον Ουλράιχ ο οποίος περίμενε την μπάλα να έρθει στην αγκαλιά του.

Ακολούθησε μας και στο επίσημο κανάλι μας στο Youtube

Η Λεβερκούζεν στο 42′ έχασε μια απίθανη ευκαιρία. Ο Ουπαμεκανό έκανε λανθασμένη πάσα προς τα πίσω, βρίσκοντας τον Αντλί. Ο τελευταίος παρότι πέρασε και τον Ουλράιχ, έστειλε την μπάλα στο δοκάρι! Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, ο Αρανγκουίζ εξαπέλυσε σουτ, με τον Γερμανό τερματοφύλακα να αποκρούει εντυπωσιακά. Αυτή ήταν και η μοναδική τελική στον στόχο για τη Λεβερκούζεν.

Σκέφτηκε παραπάνω τη Σάλτσμπουργκ η Μπάγερν

Στο δεύτερο ημίχρονο, παρότι η Μπάγερν είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, δεν έκανε τη μεγάλη φάση. Μακριά από τον καλό του εαυτό ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι. Προσπαθούσαν οι Γκνάμπρι και Μουσιάλα να γίνουν απειλητικοί, ωστόσο δεν μπόρεσαν να δημιουργήσουν την κλασική ευκαιρία ώστε να πετύχουν δεύτερο γκολ για τους γηπεδούχους. Η Μπάγερν άφησε δυο βαθμούς, τρεις μέρες πριν τη ρεβάνς με τη Σάλτσμπουργκ για τους «16» του Champions League.