Αντσελότι για Τσάβι: «Πήρε τη σωστή απόφαση, έχει κάνει δουλειά στην Μπαρτσελόνα»
Η παραμονή του Τσάβι στέρησε από την Μπαρτσελόνα μια νέα… σούπερ αρχή
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα «κανόνια» ηχούν και η UEFA έθεσε το δίλημμα (pic)
Γιουνάιτεντ: O αρχηγός άργησε αλλά πήρε μπροστά (stats)
Η Γιουνάιτεντ βρήκε τον φορ που θέλει στο Νησί αλλά είναι πανάκριβος
Ο Μπέλινγχαμ βάζει παντού… γκολάρες – Η «καυτή» σύντροφος του αστέρα της Ρεάλ Μαδρίτης (pics)
Σιγά που θα άφηνε η Μπάγερν Μονάχου – Βρήκε ποιον θα αρπάξει από τη Λεβερκούζεν
H Ρεάλ Μαδρίτης έχει στα… χέρια της την καλύτερη «σκούπα» της La Liga (stats)
Μπαρτσελόνα: Οι τρεις εγγυήσεις του Λαπόρτα που άλλαξαν την απόφαση του Τσάβι
Κλοπ: «Τα κάναμε όλα λάθος με Έβερτον, συγνώμη από τους οπαδούς μας»
Τσέλσι

Στο δεύτερο θύμισε την… πρωταθλήτρια Τσέλσι – 4αρα και… γεια σας (vid)

Σπουδαία εμφάνιση από την Τσέλσι και νίκη με 4-0 εκτός έδρας επί της δυνατής Μπέρνλι! Αντίδραση από την ομάδα του Τούχελ...

Σπουδαία νίκη για την Τσέλσι εκτός έδρας επί της Μπέρνλι με 4-0! Οι Λονδρέζοι με τρία γκολ… σε οχτώ λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο επικράτησαν με 3-0 και έφτασαν στους 53 βαθμούς. Κορυφαίος για τους νικητές ο Χάβερτζ με τα δύο του γκολ.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε… με ένταση, καθώς οι οπαδοί της Τσέλσι δεν τήρησαν το ενός λεπτού σιγή και φώναζαν το όνομα του Αμπράμοβιτς! Οι φίλοι της Μπέρνλι ανταπέδωσαν με γιουχαρίσματα!

Στο αγωνιστικό μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν με ένταση στο ματς και η ομάδα του Τούχελ έδειξε να είναι… αδιάβαστη. Οι Λονδρέζοι στην συνέχεια κατάφεραν να ισορροπήσουν την αναμέτρηση όμως σε καμία περίπτωση δεν κατάφεραν να απειλήσουν την εστία της Μπέρνλι.

Η πρώτη πραγματικά μεγάλη φάση του ματς έγινε στο 30΄ όταν και ο ΜακΝιλ έχασε μια ανεπανάληπτη ευκαιρία, όταν και έχασε ένα… σίγουρο γκολ προ κενής εστίας.

Έτσι οι δύο ομάδες πήγαν με το 0-0 στα αποδυτήρια και την Τσέλσι να δείχνει ένα τραγικό αγωνιστικό πρόσωπο.

Το δεύτερο ημίχρονο όμως άνηκε ολοκληρωτικά στην Τσέλσι! Οι φιλοξενούμενοι πήραν αρκετά νωρίς το προβάδισμα με τον Ρις Τζέιμς να σημειώνει ένα πανέμορφο γκολ στο 47′ και να κάνει το 1-0 για την Τσέλσι.

Η ψυχολογία των παικτών του Τούχελ πήγε στα ύψη και ο Χάβερτζ το εκμεταλλεύτηκε καθώς στο 52΄ με ωραία προσπάθεια σημείωσε το 2-0 και έδωσε ένα ξεκάθαρο προβάδισμα στην ομάδα του.

Ενώ στο 55΄ο Χάβερτζ με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έκανε το 3-0! Τρία γκολ σε 8′ για την ομάδα του Τούχελ που κλείδωσε το τρίποντο. Ενώ ο Πούλισικ στο 70′ διαμόρφωσε το τελικό 4-0.