«Βγάζει τα μάτια του» ο Τσάβι με μια δήλωση, έξω φρενών ο Λαπόρτα που σκέφτεται να τον διώξει!
Euro 2024: Αποστολή γεμάτη αστέρες η Εθνική Γαλλίας! (pic)
Τεράστιο νέο για Αντσελότι και Ρεάλ ενόψει τελικού, μέσα ο παιχταράς!
Η Γιουνάιτεντ… ψωνίζει για την άμυνα από την Τσέλσι!
Ίντερ: Πάει για μεγάλες αλλαγές στην άμυνα – Θέλει τον θρύλο της Ρεάλ Μαδρίτης!
Τσέλσι: Ο Ποτσετίνο έχει την στήριξη ανθρώπων… κλειδιών!
Ο Ρονάλντο θα παίζει μέχρι τα 40 – Έτοιμος για επέκταση με την Αλ Νασρ!
Ρεάλ Μαδρίτης

Ρεάλ σε… έξαψη, έστειλε μήνυμα στην Παρί! (vid)

Ξεκάθαρο μήνυμα στην Παρί έστειλε η Ρεάλ, η οποία καθάρισε με 4-1 τη Σοσιεδάδ και δείχνει πως το πρωτάθλημα δεν πρόκειται να το χάσει!

Μπορεί η Ρεάλ να βρέθηκε πίσω στο σκορ από τη Σοσιεδάδ, αυτό όμως την τσάντισε και ξέσπασε με τεσσάρα πάνω στους Βάσκους! Τέσσερις διαφορετικοί σκόρερ για τη «βασίλισσα», η οποία άστραψε και βρόντηξε λίγες μέρες πριν τον μεγάλο επαναληπτικό για το Champions League με την Παρί Σεν Ζερμέν!

Δεν πτοήθηκε από το 1-0 η Ρεάλ και απάντησε με γκολάρες!

Με ιδιαίτερα άσχημο τρόπο ξεκίνησε το βράδυ της Ρεάλ στη Μαδρίτη. Μετά από ένα δεκάλεπτο παιχνιδιού, ο Ντάνι Καρβαχάλ υπέπεσε σε παράβαση μέσα στη μεγάλη περιοχή και ο διαιτητής δεν δίστασε να δείξει τη βούλα του πέναλτι. Από τα έντεκα βήματα, ο Ογιαρθάμπαλ ήταν εύστοχος και η Σοσιεδάδ πήρε κεφάλι στο σκορ.

Για μερικά λεπτά, η Ρεάλ έδειχνε ανήμπορη να αντιδράσει. Κυρίως με μακρινές μπαλιές, οι Μαδριλένοι ήθελαν να πατήσουν στην αντίπαλη περιοχή, χωρίς ωστόσο να έχουν μεγάλη επιτυχία. Με γρήγορες αντεπιθέσεις, οι φιλοξενούμενοι έδειχναν έτοιμοι να πετύχουν και δεύτερο γκολ με το πρώτο λάθος.

H λύση για τη «βασίλισσα» ήρθε τελικά στο 40ο λεπτό. Ο Καμαβινγκά, σουτάροντας από το… σπίτι του, δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον τερματοφύλακα και ισοφάρισε εντυπωσιακά για την ομάδα του. Γκολ που έδωσε το σωστό μομέντουμ στην Ρεάλ, η οποία μετά από τρία λεπτά ανέτρεψε εντελώς το σκορ. Με εξίσου εντυπωσιακό τρόπο, ο Μόντριτς εξαπέλυσε τρομακτικό φαλτσαριστό σουτ, με τον Μερίνο να μην μπορεί να κάνει κάτι.

Στο δεύτερο μισό, το πάρτι της Ρεάλ συνεχίστηκε, με τη Σοσιεδάδ να πληρώνει τα σπασμένα. Διψασμένη για γκολ, η «βασίλισσα» συνέχισε να πιέζει. Στο 69′ ο Μπενζεμά βρήκε δίχτυα, όμως το γκολ ακυρώθηκε, καθώς το VAR έδειξε οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης. Ο Γάλλος όμως δεν πτοήθηκε και τελικά σκόραρε επτά λεπτά αργότερα, από το σημείο του πέναλτι. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Μάρκο Ασένσιο στο 79ο λεπτό, με τη Ρεάλ να δείχνει έτοιμη για τον επαναληπτικό με την Παρί για το Champions League.

Eκ νέου στο +8 η διαφορά από τη δεύτερη Σεβίλλη κααι πλέον τα βλέμματα όλων βρίσκονται στα νοκ άουτ του Champions League.