Γιουνάιτεντ: Ο Ράτκλιφ δίνει… λευκή επιταγή στον Ζιντάν
Ρεάλ: Ο Αντσελότι ετοιμάζει… κόλπο πρόκρισης στην ενδεκάδα κόντρα στην Μπάγερν!
Πογέτ: «Δεν έχω καμία επαφή με την Εθνική Ελλάδος»!
Χατζηγιοβάνης: «Δύσκολο να ξεπεράσουμε τον αποκλεισμό της Εθνικής»!
Καν: «Μπράβο στην Μπάγερν και στον Τούχελ που με… τακτικάρες μας πήγε στα ημιτελικά»!
Κανσέλο: «Μετά τον αποκλεισμό από την Παρί ευχήθηκαν θάνατο στην αγέννητη κόρη μου»!
Κασεμίρο: «Όταν έφυγα από τη Ρεάλ ο Αντσελότι έκλαιγε και ο Πέρεθ δε μου μιλούσε»!
Γιουβέντους: Η νίκη στη δίκη του Ρονάλντο… σώζει τον Αλέγκρι!
Μπάγερν Μονάχου

Κάνει πλάκα ο Λεβαντόφσκι με χατ-τρικ σε 11 λεπτά!

Ασταμάτητος ο Πολωνός γκολτζής της Μπάγερν Μονάχου, ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι διαλύει τα όνειρα της Ζάλτσμπουργκ!

Δεν υπάρχει άνθρωπος στον ποδοσφαιρικό πλανήτη που να μην γνωρίζει τι κάνει ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι! Ο Πολωνός πήρε φωτιά και μέσα σε έντεκα λεπτά αγώνα, κατάφερε να πετύχει χατ-τρικ και να καταστρέψει κάθε όνειρο της Ζάλτσμπουργκ για πρόκριση στην επόμενη φάση!

Λίγα λεπτά χρειάζεται ο Λέβα για να πάρει μπρος και μετά είναι αδύνατο να τον συγκρατήσεις. Δύο φορές κέρδισε στο ένας εναντίον ενός ο Πολωνός τον Μαξιμίλιαν Βέμπερ, κερδίζοντας και τις δύο πέναλτι. Εύστοχος από τα έντεκα βήματα, ο 33χρονος πέτυχε στο 12′ και στο 20′ ισάριθμα γκολ.

Με το χατ-τρικ κοντά, ήταν αδύνατο να λαθέψει! Στο 23′ όταν του βρέθηκε η ευκαιρία πέτυχε και τρίτο γκολ, τελειώνοντας πρόωρα την υπόθεση πρόκρισης της Μπάγερν. Δώδεκα γκολ τη φετινή σεζόν για τον αρχισκόρερ των Γεμρναών, ο οποίος πάτησε κορυφή μπροστά από τον Σεμπαστιάν Αλέ!

Παράλληλα, ο «Λέβα» έσπασε ένα ακόμα ρεκόρ στην καριέρα του! Μιας και πέτυχε το γρηγορότερο χατ-τρικ στην ιστορία του Champions League! Ξεπέρασε για ένα λεπτό τον Μάρκο Σιμόνε της Μίλαν, στο παιχνίδι με τη Ρόζενμποργκ στη Νορβηγία στα τέλη Σεπτέμβρη του 1996. Για την ιστορία το παιχνίδι είχε λήξει με 4-1 για τους «ροσονέρι».