Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Κλοπ, είσαι αξεπέραστος: Αποκλείστηκε και τους αγκάλιασε όλους έναν προς έναν! (vid)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑ – Ήρωας Τζολάκης, στα ημιτελικά ο Ολυμπιακός! (vid)
Δεν ξέρει να χάνει η Λεβερκούζεν, αλλά να περνάει και να τους… πονάει! (vids)
Η Ρόμα των 10 παικτών πέρασε από τη Μίλαν και ονειρεύεται το Europa League! (vid)
Πικρό διπλό στο «Μπέργκαμο» η Λίβερπουλ (vid)
Όχι, έτσι ρε ΠΑΟΚ… (vids)
Η Ρόμα «τελείωσε» με δύο γκολ τη Μίλαν και έμεινε με 10 παίκτες! (vids)
ΠΑΟΚ – Μπριζ: Δυο γκολ ο Γιούτγκλα στην Τούμπα (vids)
Show και πάλι από τον Μαρτίνες στα πέναλτι! Έπιασε το πρώτο και μετά τα έβαλε με όλη την εξέδρα! (vid)
Ο Σαλάχ δίνει το σύνθημα της αντεπίθεσης, 0-1 με πέναλτι στο Μπέργκαμο (vid)
Ο τερματοφύλακας της Λιλ έκανε την επέμβαση της χρονιάς στην Ευρώπη! (vid)
Μάντσεστερ Σίτι: «Έσπασε» αρνητικό ρεκόρ για φέτος ο Ντε Μπρόινε στο Champions League!
Μπάγερν Μονάχου

Κεφαλιά «κανονιά» του Λεβαντόφσκι που σώζει ξανά την Μπάγερν! (vid)

Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι δήλωσε ξανά «παρών» για την Μπάγερν Μονάχου, ισοφαρίζοντας το παιχνίδι της με την Χόφενχαϊμ με άπιαστη κεφαλιά.

Αναμφίβολα δεν υπάρχει πιο «καυτός» επιθετικός στον πλανήτη αυτή τη στιγμή. Στην μυθολογία ό,τι άγγιζε ο βασιλιάς Μίδας γινόταν χρυσός. Στην εποχή μας και στο ποδόσφαιρο ό,τι αγγίζει ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι γίνεται… γκολ. Ο Πολωνός επιθετικός πετυχαίνει συνεχώς μυθικές επιδόσεις με την Μπάγερν Μονάχου, την οποία… ξελασπώνει σε οποιαδήποτε περίπτωση κι αν τον χρειαστεί. Όπως ακριβώς, δηλαδή, έκανε και στην αναμέτρηση στην έδρα της Χόφενχαϊμ. Εκεί οι Βαυαροί είδαν τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 31′ με την προβολή του Μπάουμγκαρτνερ.

Κι εκεί που όλα έδειχναν πως το ημίχρονο θα λήξει με την Μπάγερν πίσω στο σκορ «μίλησε» ο Λεβαντόφσκι. Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους ο Πολωνός φορ ήταν αυτός έφερε το ματς στα ίσα για τους Βαυαρούς και μ’ έναν τρομερό τρόπο. Από εκτέλεση κόρνερ του Κίμιχ ο 33χρονος νίκησε τους πάντες στον αέρα και με κεφαλιά… δυναμίτη έβαλε και τον Μπάουμαν στα… δίχτυα για το 1-1. Αυτό ήταν το 29ο γκολ του στη φετινή Bundesliga, αλλά και το 17ο σε εκτός έδρας ματς ισοφαρίζοντας το απόλυτο ρεκόρ των Γιουπ Χάινκες και Τίμο Βέρνερ.

Τσέκαρε από εδώ το Instagram μας που είναι… βασιλικό!