Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Κλοπ, είσαι αξεπέραστος: Αποκλείστηκε και τους αγκάλιασε όλους έναν προς έναν! (vid)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑ – Ήρωας Τζολάκης, στα ημιτελικά ο Ολυμπιακός! (vid)
Δεν ξέρει να χάνει η Λεβερκούζεν, αλλά να περνάει και να τους… πονάει! (vids)
Η Ρόμα των 10 παικτών πέρασε από τη Μίλαν και ονειρεύεται το Europa League! (vid)
Πικρό διπλό στο «Μπέργκαμο» η Λίβερπουλ (vid)
Όχι, έτσι ρε ΠΑΟΚ… (vids)
Η Ρόμα «τελείωσε» με δύο γκολ τη Μίλαν και έμεινε με 10 παίκτες! (vids)
ΠΑΟΚ – Μπριζ: Δυο γκολ ο Γιούτγκλα στην Τούμπα (vids)
Show και πάλι από τον Μαρτίνες στα πέναλτι! Έπιασε το πρώτο και μετά τα έβαλε με όλη την εξέδρα! (vid)
Ο Σαλάχ δίνει το σύνθημα της αντεπίθεσης, 0-1 με πέναλτι στο Μπέργκαμο (vid)
Ο τερματοφύλακας της Λιλ έκανε την επέμβαση της χρονιάς στην Ευρώπη! (vid)
Μάντσεστερ Σίτι: «Έσπασε» αρνητικό ρεκόρ για φέτος ο Ντε Μπρόινε στο Champions League!
Primera División

Πρώτο «παστέλι» ο Ντε Πολ, πύρρειος νίκη για Ατλέτικο! (vid)

Η Ατλέτικο Μαδρίτης «ίδρωσε» πιο πολύ από όσο περίμενε κόντρα στην Κάντιθ, επικρατώντας της εν τέλει με 2-1 χάρη στον Ροντρίγκο Ντε Πολ.

Αν και η Κάντιθ παλεύει για τη σωτηρία της, λίγο έλειψε να βάλει δύσκολα στην πρωταθλήτρια Ατλέτικο Μαδρίτης. Οι «ροχιμπλάνκος» τα χρειάστηκαν κόντρα στη σκληροτράχηλη αντίπαλό τους. Αλλά, το παρθενικό γκολ του Ροντρίγκο Ντε Πολ στο πρωτάθλημα έκρινε την έκβαση της αναμέτρησης. Και έδωσε το τρίποντο στην ομάδα του Τσόλο Σιμεόνε, στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 28ης αγωνιστικής της La Liga.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν εξαιρετικά το παιχνίδι, αν και χρειάστηκε να ανοίξουν ένα δώρο. Συγκεκριμένα ο τερματοφύλακας της Κάντιθ, Λεντέσμα, έδωσε άθελά του την μπάλα στον Ζοάο Φέλιξ. Ο Πορτογάλος επιθετικός ήταν ψύχραιμος και πλάσαρε εύστοχα ανοίγοντας το σκορ για την Ατλέτικο μόλις στο τρίτο λεπτό.

Καλό το διάβασμα. Αλλά μήπως να μας… καμαρώσεις και στο κανάλι μας στο Youtube; Ατλέτικο

Βρήκε απάντηση η Κάντιθ

Στην εκπνοή του ημιχρόνου η Κάντιθ έφτασε στην ισοφάριση με τον πολύπειρο Αλβάρο Νεγρέδο. Ο Ισπανός επιθετικός με κεφαλιά νίκησε τον Όμπλακ και ισοφάρισε το παιχνίδι. Με το σκορ στο 1-1 οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια. Εν γένει οι γηπεδούχοι ήταν νευρικοί στο παιχνίδι, παίρνοντας αρκετές κίτρινες κάρτες ήδη από τα πρώτα 45 λεπτά.

Ντε Πολ και ανάσα για Ατλέτικο

Στο 68ο λεπτό γράφτηκε το σημαντικότερο κεφάλαιο της ιστορίας του παιχνιδιού αυτού στο «Γουάντα Μετροπολιτάνο». Με τον Ροντρίγκο Ντε Πολ να σκοράρει το πρώτο του τέρμα στο ισπανικό πρωτάθλημα. Ο Κορέα σούταρε, με τον Λεντέσμα να αποκρούει. Η μπάλα έφτασε στον Αργεντινό μέσο που την έστειλε στο πλεκτό δίνοντας ανάσα στην Ατλέτικο. Να αναφέρουμε ότι η ομάδα του Σιμεόνε τελείωσε τον αγώνα με παίκτη λιγότερο, λόγω της αποβολής του Σεράνο.