Η Μπάγερν Μονάχου θέλει ξανά στον πάγκο της τον Νάγκελσμαν!
Η Τσέλσι διέσυρε την Έβερτον, με ιστορική εμφάνιση από τον Κόουλ Πάλμερ! (vid)
Πλησιάζει το τέλος ενός θρύλου: Ο Μίλερ ετοιμάζεται για απόσυρση!
Τσέλσι: Ο Πάλμερ ολοκληρώνει το χατ-τρικ με ιδανικό σκάψιμο – Σκοράρει και ο Τζάκσον! (vids)
Γκολάρα του Πάλμερ, ο οποίος με «δίμπαλο» καθαρίζει την Έβερτον! (vids)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ο Τεν Χαγκ σκέφτεται να κάνει «πειράματα» στο Κύπελλο!
Προπονητής της Ρεάλ συνεχάρη τον Αλόνσο για το ιστορικό τρόπαιο! (pic)
Η τεχνολογία μίλησε – Ο «υπολογιστής» αποκάλυψε τον πρωταθλητή της Premier League!
Ο Τσάβι… νευρίασε: «Έλεος! Παίζουμε μια πρόκριση, μην ασχολείστε με μένα»
Mάντσεστερ Σίτι, Άρσεναλ, Λίβερπουλ: Κι εγώ που ζω σε Déjà Vu!
Ο Νέβιλ γλεντάει τον Κλοπ: «Τόσο μπορούν, τόσο παίζουν! Δες το ρόστερ…»
Κριστιάνο: Το είχε βάλει από το σπίτι του – Η ΓΚΟΛΑΡΑ που κέρδισε το βραβείο Πούσκας (vid)
Team Of the Week: Η ενδεκάδα φόβητρο της αγωνιστικής – Σκέτη τρέλα και… υπόκλιση (vid)
«Αυτός φταίει για την ήττα της Άρσεναλ» – Νέβιλ και Μέρσον… τα έχωσαν!
Ρεάλ, μια γροθιά – Οι δύο τραυματίες θέλουν να πάνε στο Μάντσεστερ για την πρόκριση!
Νάπολι

Ο Οσιμέν έγινε και φωτογράφος – Πανηγύρισε με την κάμερα στο χέρι (vid)

O στράικερ της Νάπολι, Βίκτορ Οσιμέν, σκόραρε δύο γκολ με αντίπαλο την Ελάς Βερόνα και πανηγύρισε φωτογραφίζοντας το κοινό των «παρτενοπέι».

Ο Βίκτορ Οσιμέν ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στην εκτός έδρας νίκη της Νάπολι επί της Ελλάς Βερόνα με 2-1. Ειδικότερα, με 2 τέρματα οδήγησε την ομάδα του στην επιστροφή στις νίκες. Θυμίζουμε ότι οι «παρτενοπέι» είχαν ηττηθεί με 1-0 από τη Μίλαν την προηγούμενη αγωνιστική.

Ο 23χρονος άνοιξε το σκορ στο 14ο λεπτό. Ειδικότερα, μετά από σέντρα του Πολιτάνο, πετάχτηκε στη μικρή περιοχή και με καρφωτή κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

Στο 2ο ημίχρονο χτύπησε ξανά, καθώς διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και τα προσωπικά του στο 71ο λεπτό. Συγκεκριμένα, ο Ντι Λορέντσο πάτησε περιοχή και έδωσε έτοιμο γκολ στον Νιγηριανό για το 2-0. Εκείνος με ψύχραιμο πλασέ έδωσε μαξιλαράκι ασφαλείας.

Πανηγυρισμός με φωτογραφική κάμερα

Μετά το 2ο γκολ ακολούθησαν ξέφρενα πανηγύρια. Μαζί με τους υπόλοιπους συμπαίκτες του, έτρεξε προς την πλευρά των τιφόζι των Ναπολιτάνων. Τότε, ο Κουλιμπαλί άρπαξε μία φωτογραφία από τους φωτογράφους και την έδωσε στον Οσιμέν.

Εκείνος από σκόρερ ανέλαβε καθήκοντα φωτογράφου. Έτσι, έβγαλε φωτογραφίες τους οπαδούς της ομάδας του που πανηγύριζαν έξαλλα το 2ο τέρμα του.

Ας σημειωθεί ότι ο Νιγηριανός επιθετικός έφτασε τα 9 τέρματα στη Serie A και τα 13 σε όλες τις διοργανώσεις. Τα 5 από τα 9 τέρματά του στη Serie A, τα έχει σημειώσει με το κεφάλι.

Η ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι βρέθηκε στο -2 από την πρωτοπόρο της βαθμολογίας και στο +2 από την 3η Ίντερ. Ωστόσο, οι «νερατζούρι μετρούν ένα γκολ λιγότερο.