Εδώ να μείνεις: Η Ρεάλ Μαδρίτης αποφάσισε την παραμονή του Μόντριτς
Επική «σακούλα» του Σάντσο, αλλά ο Φούλκρουγκ έστειλε την μπάλα στα… πουλιά! (vid)
Ρεσιτάλ αστοχίας η Παρί, με βραχεία κεφαλή η Ντόρτμουντ για τελικό! (vids)
Μίλαν: Οι πέντε κανόνες που πρέπει να ακολουθήσει ο νέος προπονητής!
«Παίκτης της Ρεάλ έχει συμφωνήσει με την Ατλέτικο»!
Ντόρτμουντ – Παρί: ΔΥΟ δοκάρια σε λίγα δευτερόλεπτα από Μπαπέ και Χακίμι! (vid)
Η Ρεάλ ήδη ετοιμάζει φιέστα στη Μαδρίτη για το πρωτάθλημα πριν την Μπάγερν!

Με ήρωα τον Πούλισικ η Τσέλσι υπέταξε την αξιόμαχη Γουέστ Χαμ! (vid)

Χάρη στο γκολ του Κρίστιαν Πούλισικ, η Τσέλσι ξεπέρασε το δύσκολο εμπόδιο της Γουέστ Χαμ διατηρώντας ασφαλή την τρίτη θέση της Premier League.

Η Τσέλσι δυσκολεύτηκε πάρα πολύ κόντρα στη Γουέστ Χαμ στο λονδρέζικο ντέρμπι. Τα «σφυριά» ήταν αξιόμαχα στο «Στάμφορντ Μπριτζ», αλλά στο 90′ ο Κρίστιαν Πούλισικ έγραψε την έκβαση του ματς. Ο Αμερικανός διεθνής άσος έκανε το 1-0 κρίνοντας την έκβαση της αναμέτρησης.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ φτωχό από άποψη θεάματος. Η Γουέστ Χαμ αμυνόταν κυρίως, περιμένοντας τους μπλε να κάνουν παιχνίδι. Όμως εκείνοι αρκέστηκαν μονάχα στο να έχουν την κατοχή με λιγοστές επισκέψεις στα καρέ του Φαμπιάνσκι. Οι φιλοξενούμενοι να θυμίσουμε ότι έχουν σημαντικό ματς για τα ημιτελικά του Europa League κόντρα στην Άιντραχτ την Πέμπτη του Πάσχα.

Τα έμαθες τα νέα; Ο Βασιλιάς στο Instagram δίνει δωράρα με τρία βήματα

Μίλησε στο τέλος η Τσέλσι

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Ντέιβιντ Μόγες είχαν σημαντική ευκαιρία με τον Γιαρμολένκο. Ωστόσο, ο Μεντί έκανε εξαιρετική επέμβαση κρατώντας το μηδέν στην εστία της Τσέλσι, στο 70′. Πέντε λεπτά μετά οι μπλε ζωντάνεψαν και ανάγκασαν τον Φαμπιάνσκι σε απόκρουση στο σουτ του Βέρνερ.

Στο 84ο λεπτό άλλαξε το ρου της ιστορίας του αγώνα. Με τον Ντόουσον να κάνει ανόητο πέναλτι στον Λουκάκου αντικρύζοντας κόκκινη κάρτα. Ο Ζορζίνιοα ανέλαβε την εκτέλεση, αλλά ο Φαμπιάνσκι μπλόκαρε. Ωστόσο, ο Πούλισικ ήταν ο ήρωας της τελευταίας στιγμής για την Τσέλσι σκοράροντας στις καθυστερήσεις για τη νίκη!