Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έδωσε… στεγνά την Μπάγερν και αποκάλυψε το φαβορί για τον πάγκο της!
Ούτε τα προσχήματα ο Τέμπας: «Είμαι Ρεάλ και χαίρομαι που θα έρθει ο Μπαπέ»!
Ρεάλ: Το σχόλιο του Λουνίν για τη φάση του Γιαμάλ στο El Clasico!
PODCAST: Έγραψαν ιστορία Ολυμπιακός και Ίντερ!
Ligue 1

Έ(χ)ασε δικό της ματς η Παρί στο Στρασβούργο! (vid)

Η Παρί Σεν Ζερμέν επαναπαύτηκε μετά το 1-3 και το πλήρωσε, με τη Στρασμπούρ να παίρνει πολύτιμο βαθμό ισοπαλίας στην έδρα της.

Η Παρί Σεν Ζερμέν υποχρεώθηκε σε δεύτερη σερί ισοπαλία στο πρωτάθλημα! Την προηγούμενη αγωνιστική η Λανς είχε αποσπάσει 1-1 στο «Παρκ Ντε Πρενς», αλλά δεν στέρησε τη μαθηματική κατάκτηση της Ligue 1 από τους Παριζιάνους. Σήμερα ήταν η Στρασμπούρ αυτή που δεν άφησε την ομάδα του Μαουρίσιο Ποτσετίνο να πάρει τρίποντο. Ένα εκπληκτικό ματς στο «Σταντ ντε λα Μεϊνό», με το 3-3 να είναι το τελικό σκορ! Σπουδαίος βαθμός για τους γηπεδούχους που βρίσκονται σε ευρωπαϊκή τροχιά. Διασωθέντας για την Παρί ήταν ο Κιλιάν Μπαπέ. Ο Γάλλος σούπερ σταρ σημείωσε δυο γκολ, με τον Χακίμι να σκοράρει επίσης.

Ένας πρώην της Παρί άνοιξε το σκορ στο παιχνίδι. Ο λόγος για τον Κέβιν Γκαμεϊρό που ολοκλήρωσε στο 3′ μια εξαιρετική επίθεση της Στρασμπούρ νικώντας με σουτ τον Ντοναρούμα. Η γηπεδούχος ομάδα στο δέκατο λεπτό ξαναβρήκε δίχτυα, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Την εξέλιξη αυτή εκμεταλλεύτηκε η Παρί που ισοφάρισε με τους Νεϊμάρ και Μπαπέ να συνεργάζονται και τον τελευταίο να σκοράρει.

Ακολούθησε μας και στο επίσημο κανάλι μας στο Youtube

Επαναπαύτηκε η Παρί

Το ημίχρονο δεν είχε άλλη αξιόλογη φάση, με τον Λιονέλ Μέσι να αρκείται σε μια καλή εκτέλεση φάουλ που απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Στρασμπούρ. Στο δεύτερο μέρος χορτάσαμε ποδόσφαιρο… Η Παρί ανέτρεψε την κατάσταση στο 64ο λεπτό με τον Μπαπέ από εκτελεστής να γίνεται δημιουργός. Ο Χακίμι τελείωσε τη φάση από κοντά.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Μπαπέ πέτυχε δεύτερο δικό του γκολ νικώντας τον Σεΐ σε τετ-α-τετ. Αλλά έκτοτε, η Παρί κατέβασε ταχύτητες και το πλήρωσε. Καθώς οι γηπεδούχοι βρήκαν δυο φορές δίχτυα! Ο Βεράτι άθελά του με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο τέρμα της ομάδας του στο 75′. Ενώ το τελικό 3-3 έκανε ο Σασί στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.