Λούκας Βάσκεθ: Ο «ελβετικός σουγιάς» της Ρεάλ Μαδρίτης!
Ίντερ: Έξαλλα πανηγύρια από τους Πρωταθλητές μέσα στο Σαν Σίρο! (vids)
Η Ίντερ πανηγύρισε το Πρωτάθλημα μέσα στην έδρα της Μίλαν! (vids)
Μίλαν – Ίντερ: Ο Τουράμ «τελειώνει» τη Μίλαν και το Πρωτάθλημα! (vid)
Γκολ τίτλου για την Ίντερ, με τον Ατσέρμπι να «καρφώνει» τη Μίλαν! (vid)
Αποκαλύφθηκε ο διάλογος των διαιτητών για τη μεγάλη φάση της Μπαρτσελόνα!
Άντζελο Σίνα, ο αφανής ήρωας του Ολυμπιακού με τις απίστευτες αποκρούσεις του! (vid)
Μόντριτς για επιστροφή στην Premier League: «Ποτέ δε ξέρεις»!
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΔΙΕΛΥΣΕ ΤΗ ΜΙΛΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΚΩΣΕ! (vids)
Ο Αρτέτα έδωσε μία μοναδική απάντηση όταν ρωτήθηκε ποιους παίκτες θα αγόραζε με 1 δις λίρες! (vid)
Φουλ για το τρόπαιο ο Ολυμπιακός με ΤΡΙΑ γκολ σε επτά λεπτά! Όνειρο το 3-0 με ψαλιδάκι! (vids)
Τρομερή Μπολόνια, 2-0 μέσα στο «Ολίμπικο» στο ημίχρονο! (vid)
Αποχωρεί από την Τσέλσι ο Τιάγκο Σίλβα!

«Δάγκωσε» τις «αλεπούδες» η Τότεναμ και περιμένει δώρο της Γουέστ Χαμ (vid)

Με άνετο 3-1 η Τότεναμ επικράτησε της αδιάφορης Λέστερ και περιμένει γκέλα της Άρσεναλ στην έδρα της Γουέστ Χαμ αργότερα.

Η Τότεναμ έκανε αυτό που έπρεπε βάσει συνθηκών, μιας και ο μεγάλος στόχος της είναι ένα εισιτήριο για το Champions League. Νίκησε τη Λέστερ για την 35η αγωνιστική της Premier League με 3-1 κι ανέβηκε προσωρινά στην 4η θέση. Περιμένοντας ένα δώρο από τη Γουέστ Χαμ που παίζει στις 18:30 με την Άρσεναλ.

Η Λέστερ είχε την πρώτη καλή στιγμή στα λονδρέζικα καρέ, αλλά η Τότεναμ ευτύχησε να σκοράρει πρώτη. Το δίδυμο-φωτιά των Χάρι Κέιν και Χέουμινγκ Σον συνδυάστηκε για άλλη μια φορά φέτος. Με τον Άγγλο επιθετικό να πετυχαίνει το γκολ με κεφαλιά ύστερα από κόρνερ. Ήταν το 13ο γκολ του αρχηγού των «Σπερς» στη φετινή σεζόν της Premier League.

Απλοποίησε τα πράγματα στο δεύτερο μέρος η Τότεναμ

Με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, η Τότεναμ έφτασε στο δεύτερο σημερινό της γκολ. Αυτή τη φορά ο Σον από δημιουργός έγινε εκτελεστής και με ψύχραιμο πλασέ εντός περιοχής έκανε το 2-0. Τη νίκη κλείδωσε οριστικά και αμετάκλητα ο ίδιος παίκτης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ. Καταπληκτικό το γκολ αυτό από τον Νοτιοκορεάτη επιθετικό. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Ιχεανάτσο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Έτσι, οι Λονδρέζοι του Αντόνιο Κόντε περιμένουν εναγωνίως το στραβοπάτημα της Άρσεναλ στην έδρα της Γουέστ Χαμ.