Ρεάλ Μαδρίτης: Η «άρρωστη» ντρίπλα του Γκιουλέρ! (vids)
Τότεναμ: Νέο «πλήγμα» ενόψει του ντέρμπι με την Άρσεναλ!

Βιγιαρεάλ – Λίβερπουλ: Όλες οι φάσεις και τα γκολ! (vid)

Τα... πάντα όλα είχε ο δεύτερος ημιτελικός μεταξύ της Βιγιαρεάλ με τη Λίβερπουλ με τους Άγγλους να παίρνουν τη νίκη με σκορ 3-2.

Ένας από τους καλύτερους ημιτελικούς των τελευταίων ετών στο Champions League ήταν το ματς ανάμεσα στη Βιγιαρεάλ και τη Λίβερπουλ.

Οι Ισπανοί ήθελαν τουλάχιστον δύο τέρματα για να στείλουν το παιχνίδι στην παράταση ή έστω να έχουν ελπίδες πρόκρισης στον μεγάλο τελικό.

Και τα κατάφεραν. Έκαναν το 1-0 στο 3′ με τον Ντία και λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους έφτασαν στο 2-0 με τον Κοκλέν στο 41′. Οι παίκτες του Γιούργκεν Κλοπ μέχρι εκείνο το σημείο αλλού πατούσαν και αλλού βρίσκονταν.

Δεν ξέρουμε τι τους είπε ο Γερμανός τεχνικός στην ανάπαυλα. Αλλά αυτό σίγουρα έπιασε και φάνηκε με τη σέντρα. Ο Φαμπίνιο μείωσε σε 2-1 με κοντινό σουτ στο 62′. Ο Ντίαζ έφερε το ματς στα ίσα πέντε λεπτά αργότερα (67′) με τον Μανέ να ολοκληρώνει τη μεγάλη ανατροπή και να τσεκάρει το εισιτήριο για τον τελικό με κοντινό πλασέ στο 74′.

Ο τελικός θα γίνει στο Παρίσι στις 28 Μαΐου.

Ιδού όλα τα γκολ και οι φάσεις από το μεγάλο ματς της Βιγιαρεάλ με τη Λίβερπουλ: