Κινδυνεύει το αήττητο της Λεβερκούζεν: Προβάδισμα για την Ρόμα! (vid)
Δεν χαμπαριάζει ο Κριστιάνο, έφτασε τα 53 γκολ φέτος! (vid)
Αταλάντα: Ο Λούκμαν την στέλνει τελικό και το Μπέργκαμο πήρε «φωτιά»! (vid)
Γκουντογκάν: «Έπαιξα για τον Κλοπ αλλά με τον Πεπ έμαθα τι σημαίνει ποδόσφαιρο»!
ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός με Ελ Κααμπί, έβαλε στα δίχτυα και τον Μαρτίνες! (vid)
Ολυμπιακός: Στο «Καραϊσκάκη» ο Μπαρτζώκας και στο πόδι όλο το γήπεδο! (vid)
Τρέλα για Τζολάκη στο «Καραϊσκάκη», 30 χιλιάδες κόσμος τραγουδά τ’ όνομά του! (vid)
Ολυμπιακός – Άστον Βίλα: Η ενδεκάδα των «Ερυθρόλευκων!
Κάραγκερ για Ρεάλ: Καμία τύχη! Όλοι ξέρουμε πως στο τέλος… πάντα το γυρίζει»
Serie A

Πολύ σκληρή για να τα παρατήσει τώρα η πρωταθλήτρια Ίντερ: Έκανε το 2-2 σε λίγα λεπτά! (vids)

Η Ίντερ στο εντός έδρας ματς κόντρα στην Έμπολι δείχνει σε όλη την Ιταλία τι πάει να πει «μέταλλο πρωταθλήτριας», ισοφαρίζοντας σε 2-2 σε λίγα λεπτά.

Η Ίντερ πέρυσι κατέκτησε το ιταλικό πρωτάθλημα, μετά από έντεκα χρόνια. Έχασε πολλούς παίκτες το καλοκαίρι που πέρασε. Σημαντικές μονάδες. Δεν τα παράτησε. Το πάλεψε και το παλεύει όσο δεν πάει.

Τη φετινή αγωνιστική χρονιά οι «νερατζούρι» γνώρισαν και είχαν πολλές δυσκολίες. Πολλές αναποδιές. Σε μερικά ματς μπορεί να έχασαν, αλλά δεν τα… έχασαν.

Όπως φάνηκε και στο εντός έδρας ματς με αντίπαλο την Έμπολι. Οι Μιλανέζοι βρέθηκαν από νωρίς με δύο γκολ πίσω στο σκορ. Το 1-0 για τους φιλοξενούμενους έκανε ο Πιναμόντι στο 5′ και εκείνος που τα διπλασίασε στο 28′ ήταν ο Ασλάνι.

Ε και; Η Ίντερ έχει το «μέταλλο» που χαρακτηρίζει κάθε πρωταθλήτρια. Και το έδειξε. Όχι με λόγια. Αλλά με πράξεις. Έτσι, μείωσε αρχικά σε 2-1 με το αυτογκόλ του Ρομανιόλι στο 40′ και ο Λαουτάρο Μαρτίνες ήρθε στο 45′ για το 2-2.