Guardian: «Η Άρσεναλ αντεπιτίθεται με 180 εκατ. ευρώ για δύο παιχταράδες»
Αξία ανεκτίμητη: Η αγκαλιά του Τζολάκη με τον πατέρα του (pics)
Λαπόρτα: «Πάμε στη Μαδρίτη για να νικήσουμε τη Ρεάλ»
Μπάγερν Μονάχου: Η UEFA τιμωρεί τους οπαδούς της και η Ρεάλ… χαμογελάει
H πανηγυρική selfie του Μαρινάκη με τα τρία δάχτυλα μέσα στην Πόλη (pic)
Αλλάζει στάση η Μπαρτσελόνα με Αραούχο – Το ποσό που ξετυλίγει τη μεταγραφή
Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Κλοπ, είσαι αξεπέραστος: Αποκλείστηκε και τους αγκάλιασε όλους έναν προς έναν! (vid)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑ – Ήρωας Τζολάκης, στα ημιτελικά ο Ολυμπιακός! (vid)
Δεν ξέρει να χάνει η Λεβερκούζεν, αλλά να περνάει και να τους… πονάει! (vids)
Τσέλσι

Τσέλσι έχεις πρόβλημα – Την… δάγκωσαν οι “λύκοι” στο 97′ (vid)

Η Τσέλσι κρατούσε την νίκη στα χέρια της όμως στο 97' η Γουλβς ισοφάρισε σε 2-2... στο ντεμπούτο του νέου ιδιοκτήτη της Τσέλσι!

Απίθανα πράγματα στο Λονδίνο με τις Τσέλσι και Γουλβς να μας χαρίζουν ένα πανέμορφο ματς! Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 97’΄και το τελικό 2-2 έφερε μεγάλη δυσαρέσκεια στις τάξεις των “μπλε”…

Η Τσέλσι δεν βρίσκεται σε καλό φεγγάρι και το απέδειξε και στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στην Γουλβς. Η πάντα σωστά τακτικά φιλοξενούμενη έβαλε από την αρχή δύσκολα στην ομάδα του Τόμας Τούχελ.

Οι Λονδρέζοι δεν μπόρεσαν σε καμία περίπτωση να αιφνιδιάσουν τους “λύκους”. Στο 34′ ο Τίμο Βέρνερ σκόραρε όμως το γκολ ακυρώθηκε σωστά. Στην συνέχεια η Γουλβς προσπάθησε να ανεβάσει ρυθμούς, όμως δεν μπόρεσε να απειλήσει την Τσέλσι.

Στο 38′ ο Λόφτους Τσικ σκόραρε ξανά για την Τσέλσι, όμως μετά από χρήση του VAR το γκολ ακυρώθηκε ξανά και έφερε μεγάλη δυσαρέσκεια στον Τούχελ και τους παίκτες του. Έτσι το 0-0 ήταν και αποτέλεσμα του ημιχρόνου, που θα ξεχαστεί γρήγορα.

Καλό το διάβασμα. Αλλά μήπως να μας… καμαρώσεις και στο κανάλι μας στο Youtube;

Παρόλα αυτά στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Τόμας Τούχελ κατάφερε να καθαρίσει την υπόθεση νίκης μέσα σε λίγα λεπτά. Στο 56΄ ο Ρομέλου Λουκάκου από την άσπρη βούλα ευστόχησε για το 1-0 και επέστρεψε στα γκολ!

Ο Βέλγος ήταν σε εξαιρετική βραδιά και κατάφερε να σημειώσει και δεύτερο γκολ δύο λεπτά αργότερα. Συγκεκριμένα στο 58′ ο Λουκάκου είπε ευχαριστώ στον Πούλισικ και έγραψε το 2-0. Ωστόσο ο Τρινκάο έβαλε ξανά στο ματς την ομάδα του… καθώς μείωσε σε 2-1! Και το απόλυτο ΣΟΚ ήρθε στο 96′ για την Τσέλσι όταν και ο Κόαντι με κεφαλιά ισοφάρισε σε 2-2!