Δεν πίστευε στα μάτια του ο Αρτέτα: Τα έπαθε ΟΛΑ στο δεύτερο γκολ του Μπεν Γουάιτ! (pic)
Ο Ποτσετίνο είπε αλήθειες για την Τσέλσι, μετά την «πεντάρα» από την Άρσεναλ!
Κανείς στην Τσέλσι δεν θα καταλάβει ΠΟΤΕ πως ο Τζάκσον αστόχησε από εκεί! (vid)
Ο Μίλικ μίλησε στο τέλος νικώντας τον Μανδά κι έστειλε τη Γιουβέντους στον τελικό! (vid)
H Άρσεναλ έστειλε μήνυμα σε όλους με την ιστορική «πεντάρα» στην Τσέλσι! (vid)
Le Parisien: Η Παρί ενεργοποιεί τη ρήτρα της χαφάρας της Σίτι!
Μπεν Γουάιτ και Χάβερτς έστειλαν για… τσάι την άμυνα της Τσέλσι! (vids)
Λάτσιο – Γιουβέντους: «Ντοπιέτα» ο Καστεγιάνος, ισόπαλο το συνολικό σκορ! (vids)
Έξαλλος ο Αλόνσο στην προπόνηση: «Όχι, γαμ@@νες γιώμες» (vid)
Δυο παίκτες της Premier League συνελήφθησαν για βιασμό και σεξουαλική επίθεση!
Ίντερ: Και ιστορία έγραψε και δεύτερο αστέρι έραψε!
«Κανονιά» του Τροσάρ και 1-0 η Άρσεναλ κόντρα στην Τσέλσι! (vid)
Ο Λουίς Ενρίκε τρελάθηκε και θέλει διακαώς το τρεμπλ με την Παρί!
Αρχηγική κίνηση από τον Μόντριτς: Έτσι, κλείνει στόματα στη Ρεάλ!
Αγγλική εφημερίδα βλέπει νέο «πόλεμο» Σίτι- Άρσεναλ για τον Γκιμαράες!
Μάντσεστερ Σίτι

Σίτι για τίτλο – Στο +3 οι “πολίτες” και… τρέχει η Λίβερπουλ (vid)

Νίκη... που την φέρνει πολύ πιο κοντά στον τίτλο πέτυχε η Μάντσεστερ Σίτι, η οποία και επικράτησε με 5-0 της Νιούκαστλ και πλέον είναι στο +3!

Ένα βήμα πιο κοντά στον τίτλο της Premier League η Μάντσεστερ Σίτι! Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα επικράτησε με 5-0 εντός έδρας της Νιούκαστλ και πλέον είναι στο +3 από την δεύτερη Λίβερπουλ, την ώρα που απομένουν τρεις αγωνιστικές-τελικοί. Δεν μπόρεσε να φέρει αντίσταση η… νεόπλουτη ομάδα από το Νιούκαστλ.

Η Μάντσεστερ Σίτι μπήκε από την αρχή με το “μαχαίρι στα δόντια”! Οι παίκτες του Πεπ Γκουαρντιόλα έψαξαν για ένα γρήγορο γκολ. Αφού πρώτα απείλησαν με τον Κανσέλο, εν τέλει βρήκαν το πολυπόθητο γκολ!

Στο 19′ ο Κανσέλο έδωσε έτοιμο γκολ στον Ραχίμ Στέρλινγκ, ο οποίος με κοντινή κεφαλιά έγραψε το 1-0 και όλο το Έιτχαντ σηκώθηκε να πανηγυρίσει. Η πίεση των πρωτοπόρων προς τα καρέ της Νιούκαστλ, αυξανόταν όσο φτάναμε στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Αυτή η πίεση απέδωσε καρπούς.

Στο 38′ ο Λαπόρτ εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια στην άμυνα των φιλοξενούμενων και από πολύ κοντά έκανε το 2-0 και έδωσε ένα μαξιλαράκι ευκαιρίας στην ομάδα του.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι συνέχισαν… στον ίδιο ρυθμό! Στο 53΄ η Σίτι έφτασε να έχει 99% κατοχή της μπάλας στο δεύτερο ημίχρονο. Ακραίο ποσοστό…

Στο 61΄ η πρωτοπόρος της Premier League κατάφερε να σημειώσει και τρίτο γκολ! Συγκεκριμένα ο Ρόντρι με κεφαλιά νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 3-0.

Στην συνέχεια οι παίκτες του Πεπ Γκουαρντιόλα κατέβασαν ρυθμούς και απολάμβαναν την αποθέωση των οπαδών τους. Στο 91′ ο Φόντεν έκανε το 4-0, ενώ στο 93′ ο Στέρλινγκ διαμόρφωσε το τελικό 5-0!