Κάθε Παρασκευή προσφορά* χωρίς κατάθεση στην ελληνική ρουλέτα της Betsson
«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)
Οζίλ: «Μπαρτσελόνα, έχεις… χαλάσει! Πάψε να μιλάς για διαιτητές»
Στον τελικό ο Ολυμπιακός, έκαναν το θαύμα τους τα «ερυθρόλευκα» πιτσιρίκια! (vids)
Αποκάλυψη Γκουαρντιόλα – «Ήθελε να φύγει! Εγώ φταίω, δεν του έδινα χρόνο…»
Primera División

Γλυκόπικρη τριάρα η Μπαρτσελόνα… (vid)

Ναι μεν η Μπαρτσελόνα έφτασε στο τρίποντο με 3-1 επί της Θέλτα, αλλά είδε τον Ρόναλντ Αραούχο να αποχωρεί με ασθενοφόρο από το γήπεδο.

Η Μπαρτσελόνα έκανε το καθήκον της απέναντι στη Θέλτα για την 36η αγωνιστική της La Liga. Επικράτησε της ομάδας του Βίγο με 3-1 στο «Καμπ Νου», χάρη στους Ομπαμεγιάνγκ και Ντεπάι. Κάνοντας το τελικό βήμα για την κατάληψη της δεύτερης θέσης πίσω από την πρωτοπόρο Ρεάλ Μαδρίτης. Εν γένει οι φιλοξενούμενοι στάθηκαν αξιόμαχοι στο γήπεδο. Δημιούργησαν εκείνοι τις περισσότερες φάσεις συγκριτικά με τους γηπεδούχους. Αλλά, δεν μπόρεσαν να αποσοβήσουν τα γκολ και έφυγαν με σκυμμένο το κεφάλι από την έδρα της Μπάρτσα.

Η πρώτη αξιόλογη φάση άνηκε στη Θέλτα στο πρώτο τέταρτο του ματς. Ο Ιάγο Άσπας ανάγκασε τον Τερ Στέγκεν σε απόκρουση στο 14ο λεπτό. Άλλο τόσο χρονικό διάστημα πέρασε προκειμένου να κουνηθούν τα δίχτυα… Και το έκανε ο Μέμφις Ντεπάι. Ο Ολλανδός διεθνής επιθετικός άνοιξε το σκορ στο ημίωρο έπειτα από καταπληκτική ασίστ του Ουσμάν Ντεμπελέ.

Και πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο, η Μπάρτσα βρήκε και δεύτερο γκολ. Ο Πιέρ-Εμερίκ Ομπαμεγιάνγκ σούταρε με τη μία με το κακό του πόδι το αριστερό. Η μπάλα κατέληξε στη γωνιά του Ντιτούρο που δεν μπόρεσε να κάνει τίποτα. Η Μπαρτσελόνα όμως, δεν σταμάτησε εκεί. Καθώς, ξανά ο Ομπαμεγιάνγκ βρήκε στόχο στο 49ο λεπτό. Ξανά την ασίστ έκανε ο Ντεμπελέ.

Ένα λεπτό αργότερα, ο Άσπας μείωσε για τη Θέλτα έπειτα από ολέθριο λάθος της άμυνας των Καταλανών. Να σημειώσουμε ότι οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το ματς με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Μουρίγιο. Μπαρτσελόνα