«Όαση» για τη Μίλαν ο Λεάο – Έκανε… κουτούς τρεις παίκτες της Τσέλσι σε λίγα μόλις τετραγωνικά μέτρα (vid)
Ο Ρούντιγκερ είναι ένας από μας – Μετά το ματς πήρε μια πίτσα και έφυγε (vid)
Ο Γκουαρντιόλα… καίει τα όνειρα της Ρεάλ – «Δεν υπάρχει ειδική ρήτρα για Χάαλαντ»
Ρεάλ Μαδρίτης: Παραδίδει μαθήματα του πως… κρύβεται η μπάλα (vid)
Ο Νεϊμάρ… έχασε την μπάλα: Πολλά τα νεύρα από τον Βραζιλιάνο! (vids)
Ρεάλ Μαδρίτης

Η Ρεάλ Μαδρίτης δεν έκανε το x-ατήρι της Κάντιθ (vid)

H Κάντιθ αναδείχθηκε ισόπαλια (1-1) με αντίπαλο την ήδη Πρωταθλήτρια Ισπανίας, Ρεάλ Μαδρίτης και παραμένει στη ζώνη υποβιβασμού.

Ισόπαλη 1-1 αναδείχθηκε η Ρεάλ Μαδρίτης στην εκτός έδρας αναμέτρηση με αντίπαλο την Κάντιθ στο πλαίσιο της 37ης αγωνιστικής. της La Liga. Οι αδιάφοροι πρωταθλητές Ισπανίας αγωνίστηκαν κόντρα σε μία ομάδα που καιγόταν για βαθμούς για να σώσει την κατηγορία.

Το τελικό 1-1 σε συνδυασμό με την νίκη της Μαγιόρκα επί τη Βαγεκάνο, κρατάει την Κάντιθ στη ζώνη του υποβιβασμού (ισόβαθμη με την 17η Μαγιόρκα).

Η Ρεάλ Μαδρίτης παρατάχθηκε με αρκετές αλλαγές αλλά αυτό δεν την εμπόδισε να πάρει από νωρίς το προβάδισμα.

Ειδικότερα, ο Βραζιλιάνος ξεκίνησε μία ατομική προσπάθεια μακριά από την περιοχή και από την αριστερή πτέρυγα. Τα έβαλε με τρεις αντιπάλους αλλά έμεινε όρθιος και πάτησε περιοχή. Παρά την πίεση κατάφερε την τελευταία στιγμή να σπάσει τη μπάλα προς τα δεξιά και ο Μαριάνο Ντίαζ είχε πολύ εύκολο έργο για το 1-0 στο 9ο λεπτό.

Η Κάντιθ έβγαλε αντίδραση και ισοφάρισε σε 1-1 με υπέροχο τελείωμα του Σομπρίνο στο 36ο λεπτό.

Το χαμένο πέναλτι που θα στοιχειώνει τον Νεγρέδο

Στο 2ο ημίχρονο, η Κάντιθ έχασε τεράστια ευκαιρία να προηγηθεί στο σκορ στο 61ο λεπτό. Ο Νεγρέδο κέρδισε πέναλτι μετά από κακή αμυντική αντίδραση του Μιλιτάο και ανατροπή από τον Λούνιν. Ωστόσο, ο τελευταίο νίκησε με εντυπωσιακό τρόπο τον Νεγρέδο από τα 11 βήματα.

Ο Λούνιν εξελισσόταν σε ήρωα για τη Ρεάλ, αποκρούοντας τόσο το πλασέ του Νεγρέδο στπ 67ο λεπτό όσο και μία κοντινή κεφαλιά λίγα λεπτά αργότερα. Οι Μαδριλένοι είχαν και αυτοί τις δικές τους στιγμές στο 2ο ημίχρονο. Ωστόσο, ο Λεντέσμα ήταν σε ετοιμότητα, όποτε χρειάστηκε.

Έτσι, έμεινε μέχρι τέλους αυτό το 1-1.