Επίσημο: Η Μπαρτσελόνα έδεσε Κουμπαρσί με ρήτρα… αστρονομική (pic)
Η Γιουνάιτεντ αδειάζει το πουλέν του Τεν Χαγκ και φέρνει άλλον στη θέση του!
Αντσελότι: «Η Μπάγερν φωνάζει για το οφσάιντ, εμείς για τη… βουτιά του Κίμιχ»
Champions League: Ο Τόνι Κρος θα παίξει τον 7ο τελικό της καριέρας του (stats)
«Κλείδωσε» η πρώτη μεταγραφή της Μπαρτσελόνα – Συνταγή Λαπόρτα χωρίς να ξοδευτεί ευρώ
Ξέσπασε ο Μίλερ για τη διαιτησία: «Αυτά συμβαίνουν συχνά στο Μπερναμπέου»
Hala Madrid: «Μεθυσμένος» Αντσελότι, τραγουδούσε τον ύμνο της Ρεάλ! (vid)
Europa League

Πιο δραστήρια η Άιντραχτ, κράτησε το μηδέν ο 40χρονος ΜακΓκρέγκορ (vids)

Στα ίσια ο τελικός του Europa League στα πρώτα 45 λεπτά, με την Άιντραχτ να έχει τις περισσότερες ευκαιρίες και τη Ρέιντζερς τη σημαντικότερη.

Ωραίο θέαμα έχει ο τελικός του Europa League έως τώρα, σε γενικές γραμμές, μεταξύ της Άιντραχτ και της Ρέιντζερς. Στο πρώτο ημίχρονο που τελείωσε πριν λίγο, οι τυπικά γηπεδούχοι έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων και τις περισσότερες ευκαιρίες. Αλλά είτε η αστοχία είτε ο… γερόλυκος ΜακΓκρέγκορ έχουν κρατήσει το σκορ στο 0-0.

Ο Κνάουφ στο 20′ σούταρε, αλλά ο 40χρονος τερματοφύλακας της Ρέιντζερς έδειξε την τεράστια κλάση του. Ακόμη, η Άιντραχτ έκανε άλλη μια σπουδαία φάση, με τον Κόστιτς να διανύει το μισό γήπεδο και να κάνει το σουτ. Αλλά η μπάλα έφυγε διαγώνια άουτ στο 31ο λεπτό. Νωρίτερα οι Σκωτσέζοι είχαν απωλέσει μια σημαντική ευκαιρία με το σουτ του Αρίμπο να φεύγει ελάχιστα άουτ.

Να σημειώσουμε ότι στο πέμπτο λεπτό ο Ρόντε μάτωσε, με αποτέλεσμα να μείνει για αρκετή ώρα στο χορτάρι. Εξού και το εξάλεπτο των καθυστερήσεων στον τελικό.