Ο Τιάγκο μοίρασε την πιο αλήτικη ασίστ στον Μανέ (vid)
Λίβερπουλ

Ο Τιάγκο με μία μαγική ασίστ έδωσε την ευκαιρία στον Σάντιο Μανέ να ισοφαρίσει σε 1-1 τη Γουλβς στο «Άνφιλντ».

22.05.2022 | 18:32

Η Γουλβς σόκαρε το «Άνφιλντ» με γκολ μόλις στο 3ο λεπτό. Ειδικότερα, από βολέ του Ζοσέ Σα, η μπάλα πέρασε στην πλάτη του Κονατέ και ο Χιμένεζ σέρβιρε έτοιμο γκολ για τον Πέδρο Νέτο και το 1-0.

Η Λίβερπουλ αμέσως άρχισε να πιέζει για την ισοφάριση αλλά το κακό κοντρόλ του Ντίαζ, τον πρόδωσε στο 10ο λεπτό.

Οι χώροι που άφηνε η Λίβερπουλ ήταν τεράστιοι, καθώς έπαιζε ψηλά τη γραμμή της άμυνάς της. Κάπως έτσι η Γουλβς άγγιξε το 2-0 με τον Ντεντονκέρ στην αντεπίθεση να μην μπορεί να σκοράρει.

Εν τέλει η ισοφάριση ήρθε στο 23ο λεπτό. Οι «κόκκινοι» έπαιξαν κάθετα και μετά από μαγικό τακουνάκι του Τιάγκο, ο Μανέ βγήκε απέναντι από τον Σα και με άψογο πλασέ ισοφάρισε σε 1-1.