Τονάλι, διαλύεται η καριέρα σου – Νέα κατηγορία για παράνομο στοιχηματισμό (pic)
Video Hμέρας

O Γκρίζμαν έχασε μία από τις ευκαιρίες τις χρονιάς (vid)

Ο σούπερ σταρ της εθνικής Γαλλίας, Αντουάν Γκριζμάν, έχασε μία από τις ευκαιρίες της χρονιάς στην ισόπαλη αναμέτρηση με αντίπαλο τη Κροατία.

Εθνική Γαλλίας και εθνική Κροατίας αγωνίστηκαν ξανά μετά τον τελικό του Μουντιάλ, το 2018. Αυτή τη φορά στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Nations League. Το ματς έληξε ισόπαλο 1-1. Το σκορ άνοιξε στο 52ο λεπτό ο Ραμπιό με άψογο πλασέ. Στο 82ο λεπτό, ο Κράμαριτς ισοφάρισε σε 1-1 από την άσπρη βούλα.

Ωστόσο, οι «τρικολόρ» θα πρέπει να αισθάνονται πιο πικραμένοι διότι όχι μόνο είχαν το προβάδισμα μέχρι το 80ο λεπτό αλλά και γιατί έχασαν την καλύτερη ευκαιρία του αγώνα μετά το 1-1. Μοιραίος για την ομάδα του Ντεσάν ήταν ο Αντουάν Γκριζμάν.

Ο Γάλλος φορ μετράει 42 γκολ σε 104 συμμετοχές με το εθνόσημο αλλά έχασε τη ψυχραιμία του σε μία «χρυσή» ευκαιρία στο τέλος του ματς. Ειδικότερα, οι Κροάτες είχαν επενδύσει πολλούς παίκτες μπροστά, όταν ένας αμυντικός τους έκανε λάθος γύρισμα προς τον τερματοφύλακα. Ο Γκριζμάν κυνήγησε τη μπάλα και κέρδισε την κόντρα από το Λιβάκοβιτς.

Η μπάλα πήγε προς τα πλάγια της περιοχής αλλά ο 31χρονος τα έκανε θάλασσα. Όταν έφτασε στη μπάλα είχε επιστρέψει ένας αμυντικός στην εστία αλλά ο Γκριζμάν είχε το χρόνο να κάνει ένα κοντρόλ και ένα καλό τελείωμα. Αντιθέτως, βιάστηκε να σουτάρει από πλάγια θέση με το αριστερό, με τη μπάλα να καταλήγει αργά και βασανιστικά άουτ.