Ρίχνει… μπουρλότο η Mundo Deportivo: «Ο Ζιντάν αναλαμβάνει την Μπάγερν Μονάχου»
Guardian: «Η Άρσεναλ αντεπιτίθεται με 180 εκατ. ευρώ για δύο παιχταράδες»
Αξία ανεκτίμητη: Η αγκαλιά του Τζολάκη με τον πατέρα του (pics)
Λαπόρτα: «Πάμε στη Μαδρίτη για να νικήσουμε τη Ρεάλ»
Μπάγερν Μονάχου: Η UEFA τιμωρεί τους οπαδούς της και η Ρεάλ… χαμογελάει
H πανηγυρική selfie του Μαρινάκη με τα τρία δάχτυλα μέσα στην Πόλη (pic)
Αλλάζει στάση η Μπαρτσελόνα με Αραούχο – Το ποσό που ξετυλίγει τη μεταγραφή
Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Λίβερπουλ

Φαντασμαγορικός Νούνιες! Απάντησε στην κριτική με προσωπικά του ντόρτια! (vids)

Ο Ντάργουιν Νούνιες έκανε σπουδαία εμφάνιση στην ευρεία φιλική νίκη της Λίβερπουλ στην έδρα της Λειψίας με 5-0.

Ίσως σήμερα να είδαμε ένα δείγμα από τις δυνατότητες του Ντάργουιν Νούνιες. Ο Ουρουγουανός διεθνής επιθετικός φανέρωσε τις επιθετικές του αρετές και με το παραπάνω στο φιλικό της Λίβερπουλ στην «Red Bull Arena». Οι «κόκκινοι» φιλοδώρησαν με πέντε γκολ τη γερμανική ομάδα, με τον Νούνιες να σημειώνει καρέ τερμάτων!

Ο Μοχάμεντ Σαλάχ άνοιξε τον χορό των γκολ για τη Λίβερπουλ μόλις στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Ρομπέρτο Φιρμίνο τού σέρβιρε έτοιμο γκολ σχεδόν από το ύψος του πέναλτι, με τον Αιγύπτιο σούπερ σταρ να πλασάρει εύστοχα για το 0-1. Αυτό ήταν το δεύτερο γκολ του Μο Σαλάχ κατά τη διάρκεια της θερινής προετοιμασίας της Λίβερπουλ.

Κάνε Like στη νέα σελίδα μας στο Facebook και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Στη συνέχεια, ήρθε η σειρά του Νούνιες να λάμψει. Με το σκορ κολλημένο στο 0-1, ο Κλοπ έκανε ορισμένες αλλαγές στο ημίχρονο. Μεταξύ άλλων έβαλε και τον Κώστα Τσιμίκα στο χορτάρι. Και τον Νούνιες φυσικά ο οποίος στα πρώτα 45 λεπτά ήταν στον πάγκο. Μόλις στο 48ο λεπτό ο Ουρουγουανός φορ σημείωσε το παρθενικό του γκολ με την κόκκινη φανέλα. Εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισαν οι Άγγλοι και έκανε το ανεπίσημο σεφτέ στα γκολ. Κάτι που φυσικά ήθελε πολύ μιας και έχει δεχτεί σφοδρή κριτική για τα προηγούμενα ματς που έκανε.

Μόλις τρία λεπτά μετά, ο Νούνιες σκόραρε ξανά, ύστερα από ασίστ του Τρεντ Αλεξάντερ-Άρνολντ. Ωραίο και καίριο πλασέ και το 0-3 ήταν γεγονός. Έπειτα, στο 68ο λεπτό ο Καρβάλιο βρήκε τον Νούνιες στο ύψος της μικρής περιοχής για το τέταρτο γκολ της ομάδας του Κλοπ και το χατ-τρικ του Νούνιες!

Τέλος, στο 90′, ο νεοαποκτηθείς επιθετικός από πάσα του Έλιοτ ολοκλήρωσε το καρέ τερμάτων του. Μια αποθεωτική εμφάνιση που αποτελεί απάντηση για τα όποια κακεντρεχή σχόλια έχει λάβει τις τελευταίες ημέρες.