Τονάλι, διαλύεται η καριέρα σου – Νέα κατηγορία για παράνομο στοιχηματισμό (pic)
Η Μπαρτσελόνα είναι κοντά στο να πάρει… τσάμπα τον «εγκέφαλο» της Άρσεναλ!
Οριστική απόφαση – «Ακύρωσε» την Μπάγερν και θέλει μόνο Ρεάλ!
Άρσεναλ: Ο Αρτέτα έχει βρει ποιοι επιθετικοί τον ενδιαφέρουν από τώρα!
Μπαρτσελόνα, τον έδιωξες σαν άχρηστο – Τώρα γίνεται μάχη για την απόκτηση του!
Μπαρτσελόνα: Γιαμάλ… η εκτόξευση – Τα δύο στοιχεία που δείχνουν την εξέλιξη του!
Ποτσετίνο: «Είναι τέρμα λυπημένος! Δώσαμε τόσα χρήματα και έπαιξε μόλις 30’»

Το απόλυτο χάος στη Γιουνάιτεντ και ταπείνωση από την Μπρέντφορντ! (vid)

Το απόλυτο χάος επικρατεί στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ η οποία έφυγε με τέσσερα γκολ στην πλάτη της από την Μπρέντφορντ!

Με τέτοια εικόνα, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ οδεύει ολοταχώς για υποβιβασμό στην Championship! Πέρσι ήταν η Άρσεναλ στη θέση της, φέτος εκείνη είναι που έχει ξεκινήσει τραγικά την Premier League. Έπειτα από την ήττα στην πρεμιέρα από την Μπράιτον (0-2), η ομάδα του Έρικ Τεν Χαγκ υπέστη πολύ βαριά ήττα από την Μπρέντφορντ με 4-0! Απίστευτο κι όμως αληθινό, η ιστορική ομάδα του Μάντσεστερ να ντροπιάζεται με αυτό τον τρόπο.

Από το πρώτο ημίχρονο κιόλας είχε διαμορφωθεί το σκορ του αγώνα. Οι παίκτες του Φρανκ ήταν τέλεια διαβασμένοι στο ματς. Και σε συνδυασμό με την τρικυμία που επικρατούσε στην άμυνα των φιλοξενούμενων, έκαναν πάρτι στην περιοχή του Ντε Χέα. Ο Ισπανός τερματοφύλακας δεν ήταν σε καθόλου καλό απόγευμα, φέροντας ευθύνη μάλιστα στο πρώτο γκολ της Μπρέντφορντ.

Αν σου αρέσει το ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο, τότε θα σου αρέσει σίγουρα και η σελίδα μας στο Facebook! Γιουνάιτεντ

Για κλάματα η Γιουνάιτεντ, 4-0 από το 35′

Η αρχή έγινε στο 10′, με τον Ντασίλβα να κάνει το σουτ και τον Ντε Χεά να αιφνιδιάζεται. Ο Ισπανός πορτιέρο είδε την μπάλα να περνά κάτω από το σώμα του. Οκτώ λεπτά μετά, μια ασυνεννοησία στην τραγική άμυνα των «κόκκινων διαβόλων», έδωσε το δικαίωμα στον Γένσεν να γίνει αποδέκτης της μπάλας και να πλασάρει για το 2-0.

Το μαρτύριο για τους φιλοξενούμενους δεν σταμάτησε εκεί. Το κόρνερ του Εμπουεμό στο 30ό λεπτό, είχε τελικό αποδέκτη τον Μι ο οποίος από κοντά έκανε το 3-0 για την ομάδα του Τόμας Φρανκ. Ο εκτελεστής της στημένης φάσης έγινε σκόρερ πέντε λεπτά αργότερα. Η αντεπίθεση της Μπρέντφορντ οδήγησε στο γκολ του Γάλλου εξτρέμ. Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του αγώνα, παρά τις αρκετές αλλαγές του Τεν Χαγκ. Η Γιουνάιτεντ είχε ορισμένες ευκαιρίες, αλλά η σπουδαία εμφάνιση της Μπρέντφορντ, την είχε ήδη καταδικάσει σε συντριβή…