Δεν πίστευε στα μάτια του ο Αρτέτα: Τα έπαθε ΟΛΑ στο δεύτερο γκολ του Μπεν Γουάιτ! (pic)
Ο Ποτσετίνο είπε αλήθειες για την Τσέλσι, μετά την «πεντάρα» από την Άρσεναλ!
Κανείς στην Τσέλσι δεν θα καταλάβει ΠΟΤΕ πως ο Τζάκσον αστόχησε από εκεί! (vid)
Ο Μίλικ μίλησε στο τέλος νικώντας τον Μανδά κι έστειλε τη Γιουβέντους στον τελικό! (vid)
H Άρσεναλ έστειλε μήνυμα σε όλους με την ιστορική «πεντάρα» στην Τσέλσι! (vid)
Le Parisien: Η Παρί ενεργοποιεί τη ρήτρα της χαφάρας της Σίτι!
Μπεν Γουάιτ και Χάβερτς έστειλαν για… τσάι την άμυνα της Τσέλσι! (vids)
Λάτσιο – Γιουβέντους: «Ντοπιέτα» ο Καστεγιάνος, ισόπαλο το συνολικό σκορ! (vids)
Έξαλλος ο Αλόνσο στην προπόνηση: «Όχι, γαμ@@νες γιώμες» (vid)
Δυο παίκτες της Premier League συνελήφθησαν για βιασμό και σεξουαλική επίθεση!
Ίντερ: Και ιστορία έγραψε και δεύτερο αστέρι έραψε!
«Κανονιά» του Τροσάρ και 1-0 η Άρσεναλ κόντρα στην Τσέλσι! (vid)
Ο Λουίς Ενρίκε τρελάθηκε και θέλει διακαώς το τρεμπλ με την Παρί!
Αρχηγική κίνηση από τον Μόντριτς: Έτσι, κλείνει στόματα στη Ρεάλ!
Αγγλική εφημερίδα βλέπει νέο «πόλεμο» Σίτι- Άρσεναλ για τον Γκιμαράες!
Μπαρτσελόνα

Μπαρτσελόνα σκέτη… “αποτυχία” στην πρεμιέρα – Τσάβι, υπάρχει πρόβλημα!

Η Μπαρτσελόνα ξεκίνησε με το... αριστερό την φετινή La Liga και η ομάδα του Τσάβι φωνάζει πως θέλει δουλειά και ενίσχυση!

Κακή… πρεμιέρα για την Μπαρτσελόνα που έμεινε στο 0-0 με την Ράγιο Βαγιεκάνο εντός έδρας και έδειξε πως… θέλει δουλειά για να επιστρέψει στην κορυφή! Κακή αμυντικά η ομάδα του Τσάβι και “αδιάφορη” στην επίθεση!

Η Μπαρτσελόνα ξεκίνησε δυνατά την αναμέτρηση και ο Λεβαντόφσκι σκόραρε νωρίς στο ματς, με το γκολ να ακυρώνεται σωστά. Στην συνέχεια η Ράγιο ισορρόπησε την αναμέτρηση και κατόρθωσε να βάλει δύσκολα στην ομάδα του Τσάβι.

Η… επιθετική γραμμή των Καταλανών δεν κατάφερε σε καμία περίπτωση να δυσκολέψει το έργο των φιλοξενούμενων οι οποίοι και κράτησαν εύκολα το μηδέν στα μετόπισθεν στο πρώτο ημίχρονο του ματς.

Όσο περνούσαν τα λεπτά η Μπαρτσελόνα ολοένα και… αγχωνόταν, καθώς το πολυπόθητο γκολ δεν ερχόταν. Αν και η ομάδα του Τσάβι έφτανε με ευκολία έξω από την περιοχή της Ράγιο, δεν είχε την κατάλληλη τελική προσπάθεια…

Ο Τερ Στέγκεν… ευθύνεται για το γεγονός πως η Μπαρτσελόνα δεν δέχτηκε γκολ, καθώς πραγματοποίησε μερικές τρομερές επεμβάσεις.

Στο 75′ η Μπαρτσελόνα ζήτησε πέναλτι, όμως ο ρέφερι και το VAR δεν είδαν παράβαση πάνω στον Λεβαντόφσκι. Ομπαμεγιάνγκ και Λεβαντόφσκι σπατάλησαν δύο σπουδαίες ευκαιρίες, και η Ράγιο… πήρε θάρρος!

Ο Μπουσκέτς δέχθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα στα τελευταία λεπτά και άφησε την ομάδα του με παίκτη λιγότερο, ενώ οι φιλοξενούμενοι σκόραραν στο 95′ όμως το γκολ ακυρώθηκε καθώς υπήρξε οφσάιντ!

Το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος με την Μπαρτσελόνα να ξεκινάει με το “αριστερό” τις υποχρεώσεις της στην La Liga!