Γκουντογκάν: «Τα πήγαμε καλά στα νοκ άουτ – Έχω μόνο 1 Champions League»!
Κάθε Παρασκευή προσφορά* χωρίς κατάθεση στην ελληνική ρουλέτα της Betsson
«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)
Νάπολι

Πεντάστερη Νάπολι για όλα τα γούστα στην πρεμιέρα της Serie A (vid

Η Νάπολι συνδύασε ουσία με θέαμα στην πρεμιέρα της Serie, επικρατώντας εκτός έδρας της Ελλάς Βερόνα με 5-2.

Η Νάπολι μπήκε με το δεξί στη νέα σεζόν, επικρατώντας εκτός έδρας της Ελάς Βερόνα με 5-2. Η ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι παρατάχθηκε με τεράστιες αλλαγές σε σχέση με την περασμένη σεζόν, καθώς τα μεγαλύτερα αστέρια της αποχώρησαν και ήρθαν νέα πρόσωπα. Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν το νέο μεταγραφικό απόκτημα, Κβίτσα Κβαρατσχέλια, με ένα γκολ και μία ασίστ.

Παρόλα αυτά, επιθετικά έβγαλε γούστα και έφτασε εύκολα στη νίκη με εντυπωσιακό τρόπο παρόλο που βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ. Ειδικότερα, στο 29ο λεπτό, ο αφύλαχτος Λαζάνια έγραψε το 1-0 στο 2ο δοκάρι με προβολή μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Οι φιλοξενούμενοι έβγαζαν συνεχώς ευκαιρίες και ήταν θέμα χρόνου η ισοφάριση. Αυτή ήρθε τελικά μετά από σέντρα του Λοθάνο και κεφαλιά του Κβαρατσχέλια στο 37ο λεπτό.

Η Νάπολι κρατούσε τη μπάλα στα πόδια της και είχε εγκατασταθεί στην αντίπαλη περιοχή. Έτσι, πήρε αυτό που δικαιούταν στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου με την προβολή του Οσιμέν.

Κόντρα στη ροή του παιχνιδιού, η Βερόν έβαλε σε μπελάδες τη Νάπολι, ισοφαρίζοντας με τον Χένρι σε 2-2 στο 48ο λεπτό. Η απάντηση της Νάπολι ήταν άμεση με τον Ζιελίνσκι να δίνει ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του στο 55ο λεπτό μετά από εξαιρετική ασίστ του Κβαρατσχέλια.

Η Νάπολι ήταν αποφασισμένη να «βάλει για ύπνο» το ματς και με μία ατομική προσπάθεια του Λομπότκα, ανέβηκε ο δείκτης του σκορ στο 4-2.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 79o λεπτό ο Πολιτάνο, ολοκληρώνοντας μία συνεργασία σπάνιας ομορφιάς με άψογο τελείωμα. Η Νάπολι έχασε ευκαιρίες και για περισσότερα γκολ μέχρι το τέλος, με συνέπεια να μείνει αυτό το 5-2.