Επίσημο: Μπαρτσελόνα και Τσάβι μαζί για άλλη μια σεζόν
Αντσελότι για Τσάβι: «Πήρε τη σωστή απόφαση, έχει κάνει δουλειά στην Μπαρτσελόνα»
Η παραμονή του Τσάβι στέρησε από την Μπαρτσελόνα μια νέα… σούπερ αρχή
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα «κανόνια» ηχούν και η UEFA έθεσε το δίλημμα (pic)
Γιουνάιτεντ: O αρχηγός άργησε αλλά πήρε μπροστά (stats)
Η Γιουνάιτεντ βρήκε τον φορ που θέλει στο Νησί αλλά είναι πανάκριβος
Ο Μπέλινγχαμ βάζει παντού… γκολάρες – Η «καυτή» σύντροφος του αστέρα της Ρεάλ Μαδρίτης (pics)
Σιγά που θα άφηνε η Μπάγερν Μονάχου – Βρήκε ποιον θα αρπάξει από τη Λεβερκούζεν
H Ρεάλ Μαδρίτης έχει στα… χέρια της την καλύτερη «σκούπα» της La Liga (stats)
Μπαρτσελόνα: Οι τρεις εγγυήσεις του Λαπόρτα που άλλαξαν την απόφαση του Τσάβι
Κλοπ: «Τα κάναμε όλα λάθος με Έβερτον, συγνώμη από τους οπαδούς μας»

Champions League: Τρελό ματς στη Χάιφα – Με το ένα πόδι στους ομίλους η Μπενφίκα (vids)

Ματσάκια για όλα τα γούστα είδαμε σήμερα σε Αζερμπαϊτζάν, Πολωνία και Ισραήλ για τα playoffs του Champions League.

Τρία παιχνίδια είχε και το σημερινό πρόγραμμα για τα playoffs του Champions League. Η αρχή έγινε με ένα κακό από άποψη θεάματος ματς. Ενώ, αργότερα αποζημιωθήκαμε, μιας και είχαμε επτά γκολ στις δυο υπόλοιπες αναμετρήσεις.

Πάμε να τα δούμε αναλυτικά. Με το «ένα πόδι» στους ομίλους του Champions League βρίσκεται η Μπενφίκα που επικράτησε 2-0 της Ντιναμό Κιέβου σε ματς που έγινε στο Λοντζ. Στη Χάιφα, η τοπική Μακάμπι ήταν εξαιρετική και βρήκε απαντήσεις στα γκολ του Ερυθρού Αστέρα, νικώντας τον με 3-2. Ενώ νωρίτερα στο Μπακού, οι Καραμπάγκ και Βικτόρια Πλζεν δεν σκόραραν και όλα θα κριθούν στην Τσεχία.

Ντιναμό Κιέβου – Μπενφίκα 0-2

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και τον Οδυσσέα Βλαχοδήμο παρόντα όποτε χρειάστηκε, οι «Αετοί» αγκάλιασαν από σήμερα την πρόκριση απέναντι στους τυπικά γηπεδούχους Ουκρανούς. Στο 9ο λεπτό ο Ζιλμπέρτο άνοιξε το σκορ με σουτάρα. Ενώ οκτώ λεπτά πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο, το ολέθριο λάθος της άμυνας της ομάδας του Μιρτσέα Λουτσέσκου έδωσε το δικαίωμα στον Ράμος να κάνει το 0-2.

Καραμπάγκ – Βικτόρια Πλζεν 0-0

Η Καραμπάγκ και η Πλζεν αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς γκολ, στο πρώτο ματς των πλέι οφ του Champions League που έγινε στη Μπακού. Ιδιαίτερα επιθετικοί στο πρώτο ημίχρονο οι Αζέροι έδειξαν ότι είχαν το «πάνω χέρι», όμως στο δεύτερο 45λεπτο το ματς «έσβησε» και ολοκληρώθηκε χωρίς αξιόλογες φάσεις με εξαίρεση το σουτ του Όζομπιτς στο 83΄ που εξουδετέρωσε δύσκολα ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων, Στάνεκ.

Κάνε Like στη νέα σελίδα μας στο Facebook και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Μακάμπι Χάιφα – Ερυθρός Αστέρας 3-2

Ταυτόχρονα, η Μακάμπι Χάιφα απέδειξε ότι η πρόκριση επί του Ολυμπιακού μόνο συμπτωματική δεν ήταν. Η ομάδα του Μπαράκ Μπαχάρ επικράτησε 3-2 του Ερυθρού Αστέρα στο Ισραήλ, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-1 στο ημίχρονο. Οι Πιερό και Σερί ήταν ξανά εκείνοι που οδήγησαν την ομάδα του Ισραήλ στη μεγάλη ανατροπή και η πρόκριση παραμένει «ορθάνοιχτη» στη ρεβάνς του Βελιγραδίου στις 23 Αυγούστου.