Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έδωσε… στεγνά την Μπάγερν και αποκάλυψε το φαβορί για τον πάγκο της!
Ούτε τα προσχήματα ο Τέμπας: «Είμαι Ρεάλ και χαίρομαι που θα έρθει ο Μπαπέ»!
Ρεάλ: Το σχόλιο του Λουνίν για τη φάση του Γιαμάλ στο El Clasico!
PODCAST: Έγραψαν ιστορία Ολυμπιακός και Ίντερ!
Νάπολι

Οι γκολάρες του Κβαρατσκέλια αποδεικνύουν ότι η Νάπολι πέτυχε «φλέβα χρυσού» (vid)

Τα δύο νέα τέρματα του Χβίτσα Κβαρατσκέλια, αποδεικνύουν ότι η Νάπολι απέκτησε το φετινό καλοκαίρι έναν παίκτης με μεγάλη ποιότητα.

Ο Χβίτσα Κβαρατσκέλια έχει ξεκινήσει ιδανικά την καριέρα του στη Νάπολι. Κόντρα στη Μόντσα, ο Γεωργιανός ποδοσφαιριστής σκόραρε δύο ακόμη γκολ ως ποδοσφαιριστής των Ναπολιτάνων. Θυμίζουμε ότι είχε προηγηθεί το γκολ και η ασίστ στη νικηφόρα πρεμιέρα των «παρτενοπέι» κόντρα στην Ελάς Βερόνα.

Τα δύο νέα γκολ που πέτυχε κόντρα στη Μόντα αποδεικνύουν ότι ο σύλλογος έχει πετύχει «φλέβα χρυσού».

Πρόκειται για δύο γκολ που αναδεικνύουν την τεχνική του κατάρτιση και την ικανότητα του στην τελική προσπάθεια.

Ειδικότερα, άνοιξε το σκορ στο 34ο λεπτό με ένα άπιαστο φαλτσαριστό σουτ έξω από την περιοχή που κατέληξε στο «παραθυράκι» της αντίπαλης εστίας.

Ο Βίκτορ Οσιμέν έγραψε το 2-0 με τελείωμα από δύσκολη γωνία στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

O 21χρονος εξτρέμ δεν έμεινε εκεί, όμως. Στο 61ο λεπτό, παρέλαβε τη μπάλα από τον Λομπότκα και με προσποίηση «άδειασε» τον αντίπαλο του. Στη συνέχεια, τέλειωσε υποδειγματικά – αυτή τη φορά με το αριστερό πόδι – για να διαμορφώσει το 3-0.

Με τα δύο νέα του τέρματα έφτασε τα 3 γκολ μετά από μόλις 2 συμμετοχές με τη νέα του ομάδα.