Ο Τέρι αποκάλυψε τη χειρότερη κίνηση που έκανε ποτέ προπονητής στην Τσέλσι! (vid)
Serie A

Νίκη πρωτιάς η Ρόμα με φαρδιά πλατιά υπογραφή του Ντιμπάλα! (vid)

Η Ρόμα δεν συνάντησε καμία δυσκολία από τη Μόντσα την οποία και νίκησε με 3-0 στο «Ολίμπικο» για την 4η αγωνιστική της Serie A.

Με τον Πάουλο Ντιμπάλα να βάζει τα δυο τρίτα των γκολ της Ρόμα σήμερα, η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο επικράτησε της Μόντσα με 3-0. Στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Serie A, οι «τζιαλορόσι» έκαμψαν την αντίσταση της νεοφώτιστης ομάδας. Και είναι η πρώτη ομάδα που φτάνει σε διπλάσιο αριθμό βαθμών για φέτος στο καμπιονάτο. Γεγονός που συνδυάστηκε με πρωτιά για τους πρωτευουσιάνους. Από την πλευρά της η ομάδα του Σίλβιο Μπερλουσκόνι έμεινε στον πάτο της βαθμολογίας χωρίς πόντο ακόμα. Ούσα μαζί με την έτερη νεοφώτιστη, την Κρεμονέζε η οποία ηττήθηκε στο Μιλάνο από την Ίντερ (3-1).

To σκορ άνοιξε στο 18ο λεπτό ο Πάουλο Ντιμπάλα με το πρώτο του γκολ στη Ρόμα! Ο Αργεντίνος διεθνής επιθετικός έκανε ωραία κούρσα κι ακόμα ωραιότερο τελείωμα για το 1-0. Ντελίριο ενθουσιασμού στο «Ολίμπικο» για το παρθενικό τέρμα του νεοαποκτηθέντα άσου.

Στο 32ο λεπτό ο Ντιμπάλα έβαλε ξανά το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ. Ο Έιμπραχαμ έκανε το πλασέ, με τον τερματοφύλακα να αποκρούει. Στην εξέλιξη της φάσης ο Ντιμπάλα έβαλε τα πόδια του ανάμεσα στους αμυντικούς της Μόντσα και έστειλε την μπάλα στο πλεκτό.

Κάνε Like στη νέα σελίδα μας στο Facebook και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Το τελικό 3-0 έκανε ο Ιμπάνιες στο 61′ έπειτα από σέντρα του Πελεγκρίνι. Η Ρόμα απειλήθηκε από τους φιλοξενούμενους μονάχα στο 82ο λεπτό, με τον Μασίν να σημαδεύει το δοκάρι των Ρωμαίων. Να αναφέρουμε και πως ο Αντρέα Μπελότι έκανε ντεμπούτο με τη Ρόμα. Αλλά, ενώ είχε μεγάλη ευκαιρία στο 84′ να σκοράρει από πλεονεκτική θέση, δεν τα κατάφερε…