Τιμωρήθηκε από τους «αγίους» η Τσέλσι και προβληματίζει! (vid)

Μια κακή βραδιά εν γένει για την Τσέλσι στο «Σεντ Μέρις» που συνδυάστηκε με ήττα από τη Σαουθάμπτον με 2-1.

Η Τσέλσι έπαιξε καλά μόνο για 25 λεπτά στο «Σεντ Μέρις» απέναντι στη Σαουθάμπτον. Με αποτέλεσμα να υποστεί τη δεύτερη ήττα της στο πρωτάθλημα, την 5η αγωνιστική. Με δυο νίκες και μια ισοπαλία, η ομάδα του Τόμας Τούχελ παρέμεινε στους επτά βαθμούς. Με τη Σαουθάμπτον να τη φτάνει στην έβδομη θέση της βαθμολογίας! Έτσι, οι «άγιοι» πήραν εκδίκηση για το 0-6 του περασμένου Απριλίου, κερδίζοντας τους μπλε για πρώτη φορά μετά από σχεδόν μια δεκαετία.

Η Τσέλσι προηγήθηκε με τον Στέρλινγκ στο 23΄, αλλά πριν κλείσει το πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι είχαν φέρει τα πάνω κάτω. Στο δεύτερο ημίχρονο άντεξαν στην πίεση των «μπλε» και πέτυχαν την δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα.

Στο 28ο λεπτό η Σαουθάμπτον ισοφάρισε με το τρομερό σουτ του Λάβια. Με τον Άρμστρονγκ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου να ολοκληρώνει την ανατροπή για τη γηπεδούχο ομάδα.

Οι παίκτες του Τούχελ ήταν σε κακή βραδιά. Δεν μπόρεσαν να ξεκλειδώσουν την άμυνα των αντιπάλων τους από τότε που δέχτηκαν τα γκολ. Σκιά του εαυτού τους και τα μεγάλα ονόματα, όπως κι ο Στέρλινγκ στο δεύτερο μέρος. Με αποτέλεσμα το 2-1 του πρώτου μέρους να μην αλλάξει ποτέ…