Το μήνυμα του Μίλερ στη Ρεάλ: «Σε περιμένω… για ματσάρες!» (vid)
Χάαλαντ «φάντασμα» – Τον μηδένισε η Ρεάλ με στατιστικά… για κλάματα! (pic)
Ο Ντάιερ γλεντάει την Άρσεναλ: «Πόσο γούσταρα που την πέταξα εκτός…» (vid)
Κάραγκερ… κράζεις: «Ρεάλ, δεν είσαι η καλύτερη! Είσαι όμως η πιο τυχερή»
H Γιουνάιτεντ στέλνει τον Γκρίνγουντ… σούμπιτο στην Ιταλία
Ρώσος δημοσιογράφος «έλιωσε» στα γέλια στην εκτέλεση πέναλτι του Μπερνάρντο Σίλβα (vid)
Έγραψε ιστορία ο Νόιερ – Περισσότερα clean sheets από κάθε άλλον στο Champions League (stats)
«Η Μπαρτσελόνα κινείται μυστικά για την απόκτηση του Ντιμπάλα»
Αντσελότι: «Μας πίεσε πολύ η Σίτι, δεν θα πεθάνει ποτέ η Ρεάλ Μαδρίτης»
H UEFA… ζει και αναπνέει για το σενάριο Ρεάλ Μαδρίτης – Μπαπέ
Λίβερπουλ: Στο Λονδίνο ο παιχταράς που θα διαδεχθεί τον Σαλάχ
Τα δύο παιδικά λάθη του Σάκα στο φινάλε του Μπάγερν – Άρσεναλ (vid)
Ρόντρι: «Είδα μόνο μια ομάδα στο γήπεδο, έπρεπε να περάσει η Σίτι»
Μπέλινγχαμ: «Δεν υπάρχει πίεση, ευθύνη και ευλογία να παίζεις για τη Ρεάλ Μαδρίτης»
Τσέλσι

Ξέσπασε ο Τούχελ: «Δεν είμαστε αρκετά σκληροί»

Ο τεχνικός της Τσέλσι, Τόμα Τούχελ, απέδωσε τη νέα ήττα της ομάδας του από τη Σαουθάμπτον στην έλλειψη σκληράδας των παικτών του.

Η Τσέλσι γνώρισε τη 2η φετινή της ήττα στη φετινή Πρέμιερ Λιγκ. Ειδικότερα, μετά την ήττα από τη Λιντς με 3-0, οι «μπλε» έχασαν εκτός έδρας και από τη Σαουθάμπτον με 2-1.

Παρόλο που ξεκίνησαν καλά και προηγήθηκαν με τον Ραχίμ Στέρλινγκ, δε μπόρεσαν για 4ο σερί ματς να κρατήσουν ανέπαφη την εστία τους. Αρχικά, από ένα κακό διώξιμο του Αθπιλικουέτα μετά από στημένη μπάλα δέχτηκαν την ισοφάριση. Στη συνέχεια βρέθηκαν εκτός ισορροπίας κατά την μετάβαση από την επίθεση στην άμυνα, με αποτέλεσμα να δεχτούν την ολική ανατροπή.

Έτσι, μετά από 5 αγώνες της Πρέμιερ, μετρούν 7 βαθμούς (2 νίκες, 1 ισοπαλία, 2 ήττες).

Κάνε Like στη νέα σελίδα μας στο Facebook και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Έκρηξη Τούχελ μετά το τελικό σφύριγμα

Σε όλη τη διάρκεια του ματς, ο Τόμας Τούχελ έκανε εμφανή τη δυσαρέσκειά του με τις γκριμάτσες και τις χειρονομίες του.

Αυτή την έλλειψη ικανοποίησης εξέφρασε και μετά το τέλος του ματς. Ειδικότερα, ο Γερμανός τεχνικός έκανε λόγο για έλλειψη σκληράδας από πλευράς των παικτών του.

«Προφανώς δεν είμαστε αρκετά σκληροί για να κερδίσουμε αυτά τα ματς εκτός έδρας. Στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου δεν ήμασταν αρκετά σκληροί σαν ομάδα για να αντιδράσουμε» είπε αρχικά.

«Ήταν παρόμοια ιστορία με το ματς κόντρα στη Λιντς. Σε εκείνο το ματς το πρόβλημα ήταν ότι δεν σκοράραμε στα πρώτα 20 λεπτά. Στη συνέχεια μας έβγαλαν εκτός ισορροπίας με 2 γκολ σε 2 λεπτά. Έπειτα δε μπορέσαμε να βρούμε απάντηση. Σήμερα σκοράραμε αλλά για μία ακόμη φορά μετά από ένα στημένο και μία απρόσεκτη αμυντική αντίδραση βρεθήκαμε εκτός ισορροπίας. Σήμερα δε μπορέσαμε να αντιδράσουμε και ήμασταν τυχεροί που δε δεχτήκαμε και τρίτο γκολ.

Στη συνέχεια ο Τούχελ ρωτήθηκε αν η ομάδα χρειάζεται να ενισχυθεί με κάποιον στράικερ. Ο ίδιος χαρακτήρισε «λανθασμένη» την ερώτηση μετά το συγκεκριμένο ματς. Εξήγησε ότι κόντρα στη Σαουθάμπτον το πρόβλημα δεν ήταν η επίθεση αλλά η έλλειψη σκληράδας.