Μπαρτσελόνα: Σοβαρά υποψήφιος εκ των έσω για αντι-Τσάβι!
Μπάγερν VS Άρσεναλ, Σίτι VS Ρεάλ: Οι ενδεκάδες των τιτανομαχιών! (vid)
Μπαρτσελόνα: Στα… τάρταρα τα αποδυτήρια μετά τον αποκλεισμό από την Παρί!
Ατλέτικο Μαδρίτης: Θέλει τον παίκτη που… την κάνει από τη Γιουβέντους!
Τσέλσι: Ο λόγος που ο Τζάκσον πήγε να «κλέψει» το πέναλτι από τον Πάλμερ!
Μπάγερν: Το σχόλιο του Κέιν για τον Νάγκελσμαν!
Η Ρεάλ βρήκε τον αμυντικό που έψαχνε στην Άρσεναλ!
«Ντόπαρε» τους παίκτες της Άρσεναλ ο Αρτέτα με τις δηλώσεις του!
Serie A

Νίκη στο «ρελαντί» η Γιουβέντους – Άνοιξε λογαριασμό ο Μίλικ! (vids)

Με σκόρερ τους Ντούσαν Βλάχοβιτς και Αρκάντιους Μίλικ η Γιουβέντους επικράτησε με 2-0 της Σπέτσια.

Νικηφόρα ολοκλήρωσε την τέταρτη αναμέτρησή της η Γιουβέντους για τη Serie A. Οι «μπιανκονέρι» επιβλήθηκε της Σπέτσια με 2-0. Ένα πανεύκολο βράδυ για την ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι. Τόσο που δεν χρειάστηκε οι παίκτες του να πατήσουν και πολύ το πόδι τους στο γκάζι… Έτσι, με δυο νίκες και άλλες δυο ισοπαλίες είναι στην τρίτη θέση μαζί με τη Νάπολι με οκτώ βαθμούς.

Μόλις στο ένατο λεπτό της συνάντησης ο Ντούσαν Βλάχοβιτς άνοιξε το σκορ. Ξανά με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Σέρβος διεθνής επιθετικός παραβίασε την αντίπαλη εστία. Όπως ακριβώς είχε πράξει και με τη Ρόμα, στην ίδια εστία μάλιστα. Στο 16ο λεπτό η Σπέτσια βρήκε γκολ, αλλά αυτό ακυρώθηκε. Αυτή ήταν και η μοναδική φάση όπου η Γιουβέντους ένιωσε απειλή.

Μια πολύ άτυχη στιγμή για τη Γιούβε έγινε στο 40ό λεπτό. Όταν ο Σέζνι τραυματίστηκε στον δεξί του αστράγαλο σε μια σχεδόν ανύποπτη φάση. Πιθανώς διάστρεμμα να υπέστη ο Πολωνός τερματοφύλακας. Έκτοτε, θα μπορούσαμε να πούμε πως το παιχνίδι έπαθε μια μακρά καθίζηση… Μέχρι να έρθει η σειρά του Μίλικ να σκοράρει το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της νέας του ομάδας. Και έτσι να διαμορφώσει το τελικό 2-0.

Νάπολι – Λέτσε 1-1

Μέσα σε πέντε λεπτά διαμορφώθηκε το τελικό σκορ στο «Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα». Ο Ελμάς στο 27ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους «παρτενοπέι». Με τον Κολόμπο με απίστευτο γκολ στο 31ο λεπτό να ισοφαρίζει. Ο ίδιος παίκτης στο 25′ είχε χάσει πέναλτι για τους φιλοξενούμενους!