Επίσημο: Μπαρτσελόνα και Τσάβι μαζί για άλλη μια σεζόν
Αντσελότι για Τσάβι: «Πήρε τη σωστή απόφαση, έχει κάνει δουλειά στην Μπαρτσελόνα»
Η παραμονή του Τσάβι στέρησε από την Μπαρτσελόνα μια νέα… σούπερ αρχή
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα «κανόνια» ηχούν και η UEFA έθεσε το δίλημμα (pic)
Γιουνάιτεντ: O αρχηγός άργησε αλλά πήρε μπροστά (stats)
Η Γιουνάιτεντ βρήκε τον φορ που θέλει στο Νησί αλλά είναι πανάκριβος
Ο Μπέλινγχαμ βάζει παντού… γκολάρες – Η «καυτή» σύντροφος του αστέρα της Ρεάλ Μαδρίτης (pics)

Ο Ρόις έκανε μία γκολάρα να φανεί σαν «μία ακόμη μέρα στη δουλειά»

O Μάρκο Ρόις άνοιξε το σκορ για την Ντόρτμουντ στο ματς με την Κοπεγχάγη με ένα γκολ που αναδεικνύει την ποιότητά του.

Ο Μάρκο Ρόις άνοιξε το σκορ για την Ντόρτμουντ στην εντός έδρας αναμέτρηση με αντίπαλο τη Κοπεγχάγη.

Οι Βεστφαλοί είχαν απέναντι τους μία καλά οργανωμένη άμυνα και για 35 λεπτά πάσχιζαν να την διασπάσουν. Αφού δεν το κατάφεραν από τα πλάγια, το πέτυχαν με κάθετο τρόπο στο 35ο λεπτό.

Ο Μπράντ με κάθετη πάσα βρήκε ανάμεσα στις γραμμές τον Μάρκο Ρόις, ο οποίος με απίθανη προσποίηση «άδειασε» τον προσωπικό του αντίπαλο και με άψογο πλασέ έγραψε το 1-0.

Ένα γκολ γεμάτο απλότητα αλλά και τεράστια ποιότητα. Η κίνηση του Ρόις και η αυτοκυριαρχία του είναι στοιχεία ενδεικτικά της απαράμιλλης κλάσης του. Αυτό ήταν το 22ο γκολ του Γερμανού στο Τσάμπιονς Λιγκ στην καριέρα του.

Ας σημειωθεί ότι λίγα λεπτά αργότερα, ο Γκερέιρο διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

ΑΦΜ: 801539091

Αριθμός Γ.Ε.Μ.Η: 158754938000

Έδρα: Κρέμου, 137. Καλλιθέα