Ο Καϊσέδο έφτασε στα άκρα: Εκβιάζει… στυγνά την Μπράιτον για μεταγραφή!
Αυτό είναι γκολ… Μπαρτσελόνα – “Ζαλίστηκε” η άμυνα της Χιρόνα (vid)
Μουρίνιο: «Χάσαμε παικταρά για 5 εκατ. ευρώ όσο ήμουν στην Τότεναμ! Τώρα είναι κορυφαίος»
Τζιανλουίτζι Μπουφόν: Ένας πιτσιρικάς… ετών 45 που αρνείται τη σύνταξη!
Champions League

Αυστριακό «μπλόκο» με το «καλησπέρα» η Μίλαν! (vid)

Η Μίλαν δεν κατόρθωσε να φύγει με το διπλό από την έδρα της Σάλτσμπουργκ μένοντας στο 1-1 στην Αυστρία.

Η σκληροτράχηλη, Σάλτσμπουργκ, έβαλε πολύ δύσκολα στη Μίλαν. Παρότι έχασε με μεταγραφή το σπουδαίο της «όπλο», Καρίμ Αντεγέμι, έχει τους παίκτες να κάνει τη ζημιά στους παραδοσιακά «μεγάλους» της Ευρώπης. Οι «ροσονέρι» δεν μπόρεσαν να πάρουν το διπλό στην Αυστρία και το γκολ του Σαλεμάκερς έσωσε την ομάδα του Μιλάνου από το απόλυτο κάζο.

Η Μίλαν δεν συνδύασε τη μεγάλη της νίκη επί της Ίντερ το Σάββατο (3-2). Βρέθηκε πίσω στο σκορ από το γκολ του Οκαφόρ στο 28′ ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Φερνάντο για το 1-0 των γηπεδούχων. Πέντε λεπτά πριν το ημίχρονο, η ομάδα του Πιόλι βρήκε την απάντηση που χρειαζόταν. Με σκόρερ τον Σαλεμάκερς, οι Ιταλοί ισοφάρισαν. Αξίζει να αναφέρουμε την εκπληκτική ενέργεια του Λεάο ο οποίος… έφτιαξε τον συμπαίκτη του για να σκοράρει.

Κάνε Like στη μας σελίδα στο Facebook και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Χλιαρή Μίλαν και το στραβοπάτημα ήταν αναπόφευκτο

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Μιλάνου δεν κατάφερε να επιβάλλει τον ρυθμό της έτσι ώστε να σκοράρει για την ανατροπή. Είχε ορισμένες επισκέψεις στα αυστριακά καρέ, αλλά κάτι της έλειπε στο τέλος. Μάλιστα, πήγε να την πατήσει στο 88ο λεπτό, μιας και ο Σέσκο παραλίγο να σκοράρει για τη Σάλτσμπουργκ.