Σιγά μην δεν σκόραρε ο Λεβαντόφσκι… και όχι μόνο μια φορά! (vids)
Μπαρτσελόνα

Δεν γινόταν να μην δούμε τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι άπραγο στο πρώτο του ματς στο Champions League με την Μπαρτσελόνα...

07.09.2022 | 23:00

Χορταστικό το πρώτο ημίχρονο στο «Καμπ Νου». Η Μπαρτσελόνα έχει βάλει στέρεες βάσεις για τη νίκη επί της Βικτόρια Πλζεν. Με τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι να παίρνει τη σκυτάλη στο σκοράρισμα από τον Φρανκ Κεσιέ. Ο Πολωνός σούπερ σταρ σημείωσε δυο γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Ανάμεσα στα τέρματά του, η τσέχικη ομάδα μείωσε σε 2-1.

Ο «Λέβα» σκόραρε αρχικά στο 34ο λεπτό με άψογο πλασέ το 2-0 της Μπάρτσα. Για να κάνει εύκολα το 3-1 στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ύστερα από ασίστ του Ντεμπελέ. Ο Σικόρα χρίστηκε σκόρερ για τη Βικτόρια λίγα λεπτά πριν το τρίτο γκολ των «μπλαουγκράνα».

Κάνε Like στη νέα σελίδα μας στο Facebook και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας