Ρεάλ: Ο Αντσελότι ετοιμάζει… κόλπο πρόκρισης στην ενδεκάδα κόντρα στην Μπάγερν!
Πογέτ: «Δεν έχω καμία επαφή με την Εθνική Ελλάδος»!
Χατζηγιοβάνης: «Δύσκολο να ξεπεράσουμε τον αποκλεισμό της Εθνικής»!
Καν: «Μπράβο στην Μπάγερν και στον Τούχελ που με… τακτικάρες μας πήγε στα ημιτελικά»!
Κανσέλο: «Μετά τον αποκλεισμό από την Παρί ευχήθηκαν θάνατο στην αγέννητη κόρη μου»!
Κασεμίρο: «Όταν έφυγα από τη Ρεάλ ο Αντσελότι έκλαιγε και ο Πέρεθ δε μου μιλούσε»!
Γιουβέντους: Η νίκη στη δίκη του Ρονάλντο… σώζει τον Αλέγκρι!
Αρτέτα: «Καλό το ότι μείωσαν τους αγώνες του Κυπέλλου»!
Γκουντογκάν: «Τα πήγαμε καλά στα νοκ άουτ – Έχω μόνο 1 Champions League»!
Ρεάλ Μαδρίτης

Ρεάλ, μπορείς και χωρίς τον Μπενζεμά – Κορυφή ξανά για την “βασίλισσα” με… ανατροπή (vid)

Η Ρεάλ Μαδρίτης συνέχισε τις επιτυχίες, καθώς επικράτησε με 4-1 της Μαγιόρκα... παρά την απουσία του Καρίμ Μπενζεμά!

Παρά την απουσία του Καρίμ Μπενζεμά η Ρεάλ Μαδρίτης έδειξε… πως έχει λύσεις και πήρε την νίκη με 4-1 επί της Μαγιόρκα! Έμεινε πίσω στο σκορ, αλλά αντέδρασε η ομάδα του Αντσελότι. Σκόρερ οι Βαλβέρδε, Ροντρίγκο και Βινίσιους.

Η Ρεάλ μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και ήθελε να… φέρει δύσκολα στις τάξεις της Μαγιόρκα από τα πρώτα κιόλας λεπτά. Ωστόσο, η απουσία του Μπενζεμά ήταν ευδιάκριτη και δεν μπορούσε να φτάσει με αξιώσεις μπροστά από την εστία των φιλοξενούμενων!

Τα λεπτά περνούσαν και η Μαγιόρκα κατάφερε να σοκάρει το Μπερναμπέου όταν και στο 35′ ο Μουρίκι με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του. Ο Κουρτουά φέρει ευθύνη στο γκολ των φιλοξενούμενων.

Παρόλα αυτά η πρωταθλήτρια Ισπανίας κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου! Ο Φέντε Βαλβέρδε με ένα πανέμορφο γκολ έκανε το 1-1 και έδωσε ανάσα στην ομάδα του Κάρλο Αντσελότι.

Κάνε Like στη νέα σελίδα μας στο Facebook και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Μαδριλένοι έδειξαν επιθετικές… ορέξεις και κατάφεραν να κάνουν την ολική ανατροπή. Στο 72΄ο Ροντρίγκο συνεργάστηκε με τον Βινίσιους, με τον τελευταίο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα δίνοντας το προβάδισμα στους “μερένχες”! Ο Ροντρίγκο στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης με μία απίθανη ατομική ενέργεια ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1.

Το κερασάκι στην τούρτα πέτυχε ο Αντόνιο Ρούντιγκερ με άψογο πλασέ μετά από εκτέλεση φάουλ του Κρος στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.