Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Κλοπ, είσαι αξεπέραστος: Αποκλείστηκε και τους αγκάλιασε όλους έναν προς έναν! (vid)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑ – Ήρωας Τζολάκης, στα ημιτελικά ο Ολυμπιακός! (vid)
Δεν ξέρει να χάνει η Λεβερκούζεν, αλλά να περνάει και να τους… πονάει! (vids)
Η Ρόμα των 10 παικτών πέρασε από τη Μίλαν και ονειρεύεται το Europa League! (vid)
Πικρό διπλό στο «Μπέργκαμο» η Λίβερπουλ (vid)
Όχι, έτσι ρε ΠΑΟΚ… (vids)
Η Ρόμα «τελείωσε» με δύο γκολ τη Μίλαν και έμεινε με 10 παίκτες! (vids)
ΠΑΟΚ – Μπριζ: Δυο γκολ ο Γιούτγκλα στην Τούμπα (vids)
Show και πάλι από τον Μαρτίνες στα πέναλτι! Έπιασε το πρώτο και μετά τα έβαλε με όλη την εξέδρα! (vid)
Ο Σαλάχ δίνει το σύνθημα της αντεπίθεσης, 0-1 με πέναλτι στο Μπέργκαμο (vid)
Ο τερματοφύλακας της Λιλ έκανε την επέμβαση της χρονιάς στην Ευρώπη! (vid)
Μάντσεστερ Σίτι: «Έσπασε» αρνητικό ρεκόρ για φέτος ο Ντε Μπρόινε στο Champions League!

Δύο στα δύο η Παρί με την «αγία τριάδα» της να… καθαρίζει! (vid)

Με την επιθετική της τριάδα να σκοράρει από ένα γκολ, η Παρί Σεν Ζερμέν πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Μακάμπι Χάιφα.

Η Παρί Σεν Ζερμέν αν και αγχώθηκε για περισσότερο από ένα ημίχρονο, εν τέλει έκαμψε την αντίσταση της Μακάμπι Χάιφα. Αν και οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν βάζοντας… φωτιά στο ματς, η ομάδα του Γκαλτιέ «καθάρισε» με τους συνήθεις υπόπτους της. Οι Μέσι, Μπαπέ και Νεϊμάρ σκόραραν από ένα γκολ υπογράφοντας το διπλό των Γάλλων που τους φέρνει στην κορυφή μαζί με την Μπενφίκα (6 βαθμοί αμφότερες).

Μολονότι ο Μπαπέ μόλις στο δεύτερο λεπτό απείλησε την εστία του Κόχεν, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 24′! Ο Σέρι με εξαιρετικό σουτ ύστερα από πάσα του Χαζίζα, έκανε το 1-0 και οι οπαδοί της Μακάμπι έστησαν πάρτι στις εξέδρες. Ένα πάρτι που διήρκησε για δεκατρία λεπτά. Μιας και ο Λιονέλ Μέσι ισοφάρισε το ματς.

Κάνε Like στη νέα σελίδα μας στο Facebook και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Η ανατροπή για τους πρωταθλητές Γαλλίας ολοκληρώθηκε στο 69ο λεπτό. Ο Μέσι είδε στα αριστερά του τον Μπαπέ δίνοντάς του την μπάλα έγκαιρα. Ο τελευταίος με αριστοτεχνικό πλασέ έκανε το 1-2. Η Μακάμπι δεν είχε άλλες δυνάμεις και παραδόθηκε στις ορέξεις της ομάδας του Παρισιού.

Με τον Νεϊμάρ στο 88ο λεπτό να διαμορφώνει το τελικό 3-1 με εύστοχο αριστερό πλασέ. Έτσι, η μαγική τριπλέτα της Παρί μίλησε στα δύσκολα και οδήγησε την ομάδα στο πρώτο της φετινό διπλό στο Champions League.