Μάντσεστερ Σίτι – Ρεάλ Μαδρίτης: Ο Αγκουέρο κόντεψε να… βάλει τα κλάμματα! (vid)
Ένας (τυχερός) παίκτης έζησε από κοντά και τις δυο ιστορικές προκρίσεις του Ολυμπιακού σε λίγες ώρες! (vid)
Δεν έμεινε τυχαία όρθιος ο Λούνιν στο πέναλτι του Μπερνάρντο Σίλβα (pic)
Σίνα: «Σκέφτηκα να ρωτήσω τον Τζολάκη πώς το έκανε, το χαρτάκι με βοήθησε» (vids)
Η «Equipe» διαφωνεί με τη Mundo Deportivo: «Ο Ζιντάν θέλει Γιουνάιτεντ»!
Κάθε Παρασκευή προσφορά* χωρίς κατάθεση στην ελληνική ρουλέτα της Betsson
«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Τεν Χαγκ: «Γι’ αυτό δεν έβαλα ούτε λεπτό τον Κριστιάνο»

Ο Έρικ Τεν Χαγκ μίλησε και εξήγησε για ποιο λόγο δεν έβαλε τον Κριστιάνο Ρονάλντο, ούτε λεπτό στο εκτός έδρας ματς με τη Μάντσεστερ Σίτι.

Ο Έρικ Τεν Χαγκ προσπαθεί να καταλάβει τι γίνεται λάθος στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Ο Ολλανδός προπονητής δεν κατάφερε σε καμία περίπτωση να κοντράρει, έστω και λίγο, τη Μάντσεστερ Σίτι στο μεγάλο ντέρμπι.

Ο Έρλινγκ Χάαλαντ και η παρέα του σημείωσαν έξι γκολ κόντρα στους «κόκκινους διαβόλους», παίρνοντας τη νίκη με σκορ 6-3. Ωστόσο, μετά το τέλος της αναμέτρησης ο Τεν Χαγκ αναφέρθηκε στον λόγο για τον οποίο δεν χρησιμοποίησε ούτε λεπτό τον Κριστιάνο Ρονάλντο στο «Έτιχαντ».

ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ: Ο Χάαλαντ έφτασε τον Κριστιάνο!

«Δεν τον χρησιμοποίησα ούτε λεπτό. Απλά και μόνο για να σεβαστώ την σπουδαία και τεράστια καριέρα του. Από την άλλη ήθελα να χρησιμοποιήσω τον Μαρσιάλ και να του δώσω μερικά λεπτά.

Εκείνος με τη σειρά του έδειξε ότι είναι σε καλό επίπεδο και σημείωσε δύο γκολ. Και ο Κριστιάνο χρειάζεται λεπτά. Αλλά δεν ήθελα να τα πάρει με αυτό τον τρόπο και έτσι τον κράτησα στον πάγκο», τα λόγια του. O Τεν Χάγκ προσπάθησε να σταματήσει Σίτι και Χάαλαντ, αλλά...

O Τεν Χάγκ προσπάθησε να σταματήσει Σίτι και Χάαλαντ, αλλά…

Ο Έρικ Τεν Χαγκ στο πρώτο του ντέρμπι στον πάγκο της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ τα πήγε περίφημα. Αυτό ήταν με αντίπαλο τη Λίβερπουλ στο «Ολντ Τράφορντ».  Λίγο αργότερα ακολούθησε απέναντι στην Άρσεναλ. Αλλά τα δεδομένα στο εκτός έδρας ματς με αντίπαλο τη Μάντσεστερ Σίτι ήταν τελείως διαφορετικά.

Ο Πεπ Γκουαρντιόλα έστησε τους «πολίτες» πολύ καλά. Και εκείνοι είχαν ένα εύκολο απόγευμα με τον Έρλινγκ Χάαλαντ να κάνει πράγματα και θαύματα. Ο Νορβηγός φορ σημείωσε το τρίτο του σερί χατ- τρικ στα τελευταία του τρία εντός έδρας ματς. Κάτι που δεν έχει πετύχει κανένας άλλος παίκτης ποτέ ξανά.

Ο Τεν Χαγκ προσπάθησε να σταματήσει την καλοκουρδισμένη μηχανή της Σίτι. Αλλά απέτυχε παταγωδώς.