«Επίθεση στην οικογένεια του Ασένσιο» – Τραγικό σκηνικό στην Βαρκελώνη!
Ηχηρό μήνυμα Αρτέτα: «Ίσως μας πάρει και δέκα χρόνια! Τώρα ζητάμε στήριξη»
Ανρί: «Δίκαια πέρασε η Ρεάλ! Για αυτό πήρε την πρόκριση…»
Το μήνυμα του Μίλερ στη Ρεάλ: «Σε περιμένω… για ματσάρες!» (vid)
Χάαλαντ «φάντασμα» – Τον μηδένισε η Ρεάλ με στατιστικά… για κλάματα! (pic)
Ο Ντάιερ γλεντάει την Άρσεναλ: «Πόσο γούσταρα που την πέταξα εκτός…» (vid)
Κάραγκερ… κράζεις: «Ρεάλ, δεν είσαι η καλύτερη! Είσαι όμως η πιο τυχερή»
H Γιουνάιτεντ στέλνει τον Γκρίνγουντ… σούμπιτο στην Ιταλία
Ρώσος δημοσιογράφος «έλιωσε» στα γέλια στην εκτέλεση πέναλτι του Μπερνάρντο Σίλβα (vid)
Έγραψε ιστορία ο Νόιερ – Περισσότερα clean sheets από κάθε άλλον στο Champions League (stats)
«Η Μπαρτσελόνα κινείται μυστικά για την απόκτηση του Ντιμπάλα»
Αντσελότι: «Μας πίεσε πολύ η Σίτι, δεν θα πεθάνει ποτέ η Ρεάλ Μαδρίτης»
H UEFA… ζει και αναπνέει για το σενάριο Ρεάλ Μαδρίτης – Μπαπέ
Λίβερπουλ: Στο Λονδίνο ο παιχταράς που θα διαδεχθεί τον Σαλάχ

Το… θαύμα της Μπριζ καλά κρατεί – Τρία στα τρία με σημερινό θύμα της την Ατλέτικο! (vids)

Η Κλαμπ Μπριζ έχει καταπλήξει όλη την Ευρώπη ως τώρα, φτάνοντας στο τρία στα τρία μετά τη νίκη της επί της Ατλέτικο Μαδρίτης!

Τι κάνει αυτή η Μπριζ! Οι πρωταθλητές Βελγίου μετά τις επιτυχίες επί των Μπάγερ Λεβερκούζεν και Πόρτο επικράτησαν και της Ατλέτικο Μαδρίτης με 2-0 και συνεχίζουν με το απόλυτο νικών στο 2ο γκρουπ του Champions League, όπου και προπορεύονται. Μάλιστα, δεν έχουν δεχτεί ακόμα ούτε γκολ από τους θεωρητικά δυνατότερους αντιπάλους της.

Την ώρα που άπαντες περιμέναμε να μην έχει καμία τύχη σε αυτό τον όμιλο, η Μπριζ έχει καταπλήξει όλη την Ευρώπη! Έχει σκοράρει επτά φορές κι ακόμα δεν έχει μαζέψει την μπάλα από τα δίχτυα της ούτε μια φορά.

Το σκορ για τους Βέλγους άνοιξε ο Σόβα ύστερα από ασίστ του Γιούτγκλα στο 36ο λεπτό της συνάντησης. Δέκα λεπτά νωρίτερα η Ατλέτικο έχασε μεγάλη ευκαιρία με την προσπάθεια του Μοράτα να αποσοβεί ο Μινιολέ. Το δεύτερο γκολ των γηπεδούχων ήρθε στο 62′. Ο Γιούτγκλα από δημιουργός έγινε εκτελεστής νικώντας με ψυχραιμία τον Όμπλακ.

Κάνε Like στη σελίδα μας στο Facebook και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Ίσως το ματς να είχε διαφορετική κατάληξη, πάντως, εάν στο 75΄ ο Γκριεζμάν ευστοχούσε από το σημείο του πέναλτι που εκτέλεσε. Το βολέ του Γάλλου σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι και τα πάντα είχαν τελειώσει.